Prof. Marek Ziętek rektorem Uniwersytetu Medycznego

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2016-01-29 14:56 | Zmodyfikowano: 2016-01-29 14:56
A|A|A

Prof. Marek Ziętek

Profesor Ziętek był jedynym kandydatem i jego zwycięstwo nie jest zaskoczeniem, ale skala poparcia to już niespodzianka. W głosowaniu poparło go 174 elektorów, głosów przeciwnych było tylko 23. To dla mnie ogromne zobowiązanie mówi zwycięzca wyborów:

Do najważniejszych zdań na nową kadencję rektor zalicza korzystanie z unijnego dofinansowania na uczelniane inwestycje.

Prof. Marek Ziętek funkcję rektora pełni od 2011 roku, kiedy zastąpił prof. Ryszarda Andrzejaka. Rozpoczynająca się we wrześniu kadencja będzie drugą i ostatnią dla prof. Marka Ziętka.

Urodził się w Kłodzku. Jest absolwentem Akademii Medycznej we Wrocławiu. Dyplom lekarza otrzymał z tytułem „Prymus inter pares”. Jest dentystą. Stopień naukowy doktora nauk medycznych uzyskał w 1980 r., doktora habilitowanego w 1991 r., tytuł naukowy profesora w 1999 r.

Był organizatorem i pierwszym dziekanem Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego. Za jego kadencji uczelnia zmieniła status z Akademii Medycznej na Uniwersytet. Jest wiceprezesem prestiżowej Międzynarodowej Akademii Pierre Faucharda, działa w European Federation of Periodontology, European Academy of Periodontology, Groupement International pour la Recherche Scientifique en Stomatologie et Odontologie, prezydentem honorowym Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Prof. Marek Ziętek jest też przewodniczącym Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola.

Z pasji narciarzem i tenisistą.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama