MKS Polkowice nie zdobędzie Pucharu Polski

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-01-29 21:30 | Zmodyfikowano: 2016-01-29 21:30

Mecz był na styku mniej więcej przez półtorej kwarty. Do tego czasu kibice w Lublinie obejrzeli pięć zmian prowadzenia. Potem nie było jej już ani jednej. Polkowiczanki ostatni raz dyktowały warunki na niespełna 6 minut przed przerwą po udanym dwutakcie Eweliny Gali – 19:17. Potem serię 9:0 przeprowadziły rywalki i dzięki temu prowadziły po pierwszej połowie 28:21.

Po powrocie z szatni swoją najlepszą passą – 8:0 popisały się zawodniczki MKS-u, ale wtedy i tak Artego miało bezpieczną przewagę – 37:29. Przed startem decydującej odsłony bydgoszczanki powiększyły ją do 13 punktów. W czwartej kwarcie nic się już nie zmieniło i Artego pewnie wygrało 65:49.

Jedną z przyczyn porażki polkowiczanek były straty. MKS popełnił ich aż 23 przy zaledwie 12 błędach rywalek.

Artego Bydgoszcz – MKS Polkowice 65:49 (12:10, 16:11, 19:13, 18:15)

Punkty dla Artego: Międzik 18, Reid 10, Pawlak 9, McBride 8, Carter 7, Koc 6, Morris 5, Faleńczyk 2

Punkty dla MKS-u: Gala 15, Michael 9, Stankiewicz 8, Nowacka 7, Greene 4, Schmidt 3