Siatkarze Cuprum Lubin przywożą trzy punkty z Częstochowy

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-01-30 20:36

Lubinianie podtrzymali tym samym dobrą serię w spotkaniach z drużyną z Częstochowy. Była to czwarta potyczka obu zespołów w Plus Lidze i czwarte zwycięstwo ekipy z Dolnego Śląska.

Pierwsza partia zakończyła się pewnym zwycięstwem Miedziowych do 18. Siatkarze Cuprum utrzymywali kilkupunktową przewagę, którą po drugiej przerwie technicznej powiększyli do 8 oczek. Goście lepiej prezentowali się w każdym elemencie. Ich rywale mieli natomiast spory problem ze skończeniem ataków.

Kolejny set także toczy się pod dyktando przyjezdnych, choć tym razem przewaga podopiecznych trenera Cretu nie była już tak wyraźna. Całych czas świetnie na rozegraniu radził sobie Grzegorz Łomacz, który skutecznie mylił blok przeciwników. Lubinianie rzadko popełniali błędy i konsekwentnie pracowali na sukces w drugiej odsłonie. Zapewnił go drugi z kadrowiczów w lubińskiej ekipie - Marcin Możdżonek, którego atak ze środka dał gościom wygraną  25:21.

Trzecia partią dobrze rozpoczęli częstochowianie. Akademicy lepiej spisywali się w ataku i sprawiali lubinianom sporo kłopotów zagrywką. Motorem napędowym w zespole gospodarzy był Matej Patak. Skuteczna gra Słowaka sprawiła, że po drugiej przerwie technicznej wciąż lepsi o kilka punktów byli podopieczni Michała Bąkiewicza. Częstochowianie nie dali sobie odebrać już prowadzenia i po akcji Rafała Szymury zwyciężyli 25:20.

W czwartym secie siatkarze Cuprum poprawili grę, a ponieważ rywale także podtrzymywali dyspozycję z poprzedniej partii, dość długo wynik oscylował w okolicach remisu. Przełom nastąpił przy stanie 12:12. Najpierw skutecznie zaatakował Marcin Malinowski, potem dwa razy świetnie spisał się lubiński blok. Przyjezdni objęli trzypunktowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Ostatnie dwa punkty dla Cuprum zdobył Malinowski, pieczętując wyjazdowy sukces swojego zespołu.

AZS Częstochowa - Cuprum Lubin 1:3 (18:25, 21:25, 25:20, 20:25)

AZS: R. Szymura, Redwitz, Polański, Buniak, Wawrzyńczyk, Patak, Stańczak (libero) oraz K. Szymura (libero), Kowalski, Lipiński, Szalacha.

Cuprum: Włodarczyk, Łomacz, Bohme, Możdżonek, Malinowski, Pupart, Rusek (libero) oraz Gorzkiewicz, Kaczmarek.

MVP: Grzegorz Łomacz