Szczypiornistki z Jeleniej Góry gorsze od Vistalu Gdynia

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-02-06 19:04 | Zmodyfikowano: 2016-02-06 19:04

Niespodzianki nie było. Tydzień temu zespół z Dolnego Śląska wyraźnie przegrał wyjazdową konfrontację z Vistalem w Pucharze Polski. W meczu o ligowe punkty jeleniogórzankom nie pomógł atut własnego parkietu, bo rywal był sportowo zdecydowanie lepszy.

Od początku ton rywalizacji w hali przy Złotniczej nadawały gdynianki. Zespół Pawła Tetelewskiego wykorzystywał błędy w obronie KPR i stopniowo powiększał przewagę. Ta najpierw wynosiła 3, potem 5, a na finiszu pierwszej połowy już 6 bramek.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Zespół z Jeleniej Góry próbowała poderwać do walki jeszcze najlepsza dziś w jego składzie Anna Mączka, jednak doświadczone rywalki z Gdyni nie pozwoliły się rozkręcić swoim rywalkom.

Ostatecznie skończyło się 6-bramkową porażką KPR. Jeleniogórskie szczypiornistki po 18. kolejkach nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli z zaledwie jedną wygraną na koncie.

KPR Jelenia Góra - Vistal Gdynia 21:27 (8:14)

KPR Jelenia Góra: Demiańczuk, Hoffman - Załoga, Kanicka, Tomczyk 1, Grobelska 6, Mączka 6, Bielecka, Nowicka 1, Oreszczuk, Bilenia 2, Fijałkowska, Kobzar, Uzar 5.

Vistal Gdynia: Gapska, Kordowiecka, Szwonka - Kobylińska 7, Łabuda 5, Janiszewska 7, Urbaniak, Kozłowska 4, Stanulewicz 2, Galińska, Dorsz, Olszowa, Kulwińska 2, Tasić, Granicka.