Derby szczypiornistek na korzyść KPRu Kobierzyce

Wojciech Klich | Utworzono: 2019-03-17 07:22

W poprzednim starciu obu zespołów również wygrał KPR Kobierzyce. W Jeleniej Górze kobierzyczanki zwyciężyły 36:26. Tym razem zwycięstwo nie było już tak efektowne.

Od pierwszych minut w Kobierzycach przeważały gospodynie. Dobra gra w ofensywie pozwoliła odskoczyć szczypiornistkom z Jeleniej Góry na cztery bramki. Pierwsza połowa nie przyniosła jednak tylko dobrych informacji - czerwoną kartą została ukarana Marta Dąbrowska.

W drugiej odsłonie do odrabiania strat wzięły się jeleniogórzanki. W ataku skutecznie grała Sabina Kobzar, z kolei KPR Kobierzyce ratowała Monika Ciesiółka. Ostatecznie do remisu zabrakło czasu.

Dzięki wygranej podopieczne Edyty Majdzińskiej powróciły na czwarte miejsce w tabeli i do zmagań w grupie mistrzowskiej będą przystępować z wysokiej pozycji. KPR Jelenia Góra nie powiększył przewagi nad rywalkami w walce o utrzymanie. Wciąż jednak zawodniczki Michała Pastuszki mają przewagę nad Ruchem Chorzów i UKSem Kościerzyna.

KPR Gminy Kobierzyce - KPR Jelenia Góra 32:30 (18:11).