Koszykarze Śląska przegrali w Kutnie

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-02-06 21:41

Spotkanie świetnie rozpoczęli goście z Wrocławia. Trójka Michała Jankowskiego, potem punkty Jarvisa Williamsa i po trafieniu Norberta Kulona było już 11:2. Potem serię 14:4 zanotowali gospodarze, wśród których prym wiódł Kevin Johnson, obejmując prowadzenie 16:15. Spod kosza trafiał Michael Fraser, kilka oczek dołożył też Michał Gabiński - w ubiegłym sezonie zawodnik Śląska. Po pierwszej połowie to kutnianie prowadzili 36:32.

Początek trzeciej kwarty należał do Josha Parkera. Rozgrywający gospodarzy rzucał, asystował i powiększał przewagę Polfarmexu. Na jego akcje odpowiedział najefektywniejszy zawodnik TBL (EVAL 20.6) - Jarvis Williams. W samej końcówce kwarty zza łuku trafili kolejno Jacek Jarecki i Grzegorz Grochowski, wyprowadzając kutnian na prowadzenie 60:47 przed ostatnią odsłoną meczu. Cztery minuty przed końcem podopieczni Jarosława Krysiewcza mieli już 14 oczek więcej. Stało się jasne, że nie wypuszczą wygranej z rąk. I rzeczywiście - zwyciężyli po raz piąty z rzędu, pokonując wrocławian 71:60.

Podopieczni Emila Rajkovicia z rekordem 4-15 plasują się w dole tabeli. Kolejne spotkanie WKS-u już 10 lutego. W środę do Orbity zawita Energa Czarni Słupsk. Początek o 19:00.

Polfarmex Kutno - WKS Śląsk Wrocław 71:60 (18:17, 18:15, 24:15, 11:13)

Polfarmex: Zyskowski 15(2), Johnson 13(1), Parker 11(1), Fraser 9, Gabiński 8, Jarecki 7(1), Grochowski 7(1), Wołoszyn 1, Malczyk

Śląsk: Williams 20, Ikovlev 10(1), N.Kulon 8, Kovalenko 8, Chanas 6(1), Jarmakowicz 4, Jankowski 3(1), Han 1