Nafciarze za silni dla szczypiornistów Zagłębia

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-02-10 22:12

Szczypiorniści Wisły Płock nie pozostawili złudzeń drużynie Zagłębia Lubin. Wicemistrzowie Polski wygrali w hali RCS-u 28:20 w meczu 18 kolejki Superligi. Najwięcej barek dla gości 6 rzucił Dimitri Żytnikow, MVP tego spotkania, w drużynie Miedziowych 4 razy do siatki trafiał Nikola Dźono.

Ten mecz lepiej zaczęli goście, po dziesięciu minutach prowadzili już 6:4. Lubinianie starali się gonić wynik, ale mieli problemy ze sforsowaniem płockiej defensywy. Przewaga wicemistrzów Polski rosła, a podopieczni trenera Cadenasa po 20 minutach prowadzili już 6 trafieniami. Nafciarze utrzymali przewagę i wygrali pierwszą połowę 17:11.

Początek drugiej połowy był w wykonaniu miedziowych bardzo słaby. Dziesięć minut po zmianie stron wicemistrzowie Polski wygrywali już 13:23. W końcówce, dzięki udanym interwencjom Patryka Małeckiego i skutecznym atakom, lubinianie zmniejszyli rozmiar strat. Po pięciu bramkach z rzędu było 18:25. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 20:28

MKS Zagłębie Lubin – Orlen Wisła Płock 20:28 (11:17)

Zagłębie: Małecki, Shamrylo, Skrzyniarz – Stankiewicz 3, Gumiński 1, Rosiek , Kużdeba, Marciniak , Macharashvili 3, Szymyślik 2, Wolski 1, Krieger 2, Gudz , Czuwara 2, Bartczak 1, Dżono 4, Pietruszko 1.

Orlen Wisła: Wichary, Corrales – Kwiatkowski , Daszek 4, Racotea 2, Wiśniewski 2, Ghionea 1, Rocha 3, Piechowski , Montoro 1, Oneto 1, Tarabochia 2, De Toledo 2, Nikcević 4, Żytnikow 6.

Inne dolnośląskie zespoły zagrają swoje mecze dopiero w sobotę. Śląsk Wrocław podejmie Gwardię Opole, a Chrobry Głogów zagra na wyjeździe z Azotami Puławy