Turów przegrywa w Kutnie z Polfarmexem. 12. ligowa porażka zgorzelczan

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-02-28 22:50

Koszykarze Turowa Zgorzelec przegrali w Kutnie z Polfarmexem 69:84 w meczu 21. kolejki Tauron Basket Ligi.

Zawodnicy Piotra Ignatowicza tylko przez kilkanaście minut prowadzili równą grę z rywalami z Kutna. Z minuty na minutę było jednak coraz gorzej i gospodarze zaczęli im odjeżdżać.

Wszystko posypało się w trzeciej odsłonie meczu, kiedy za sprawą świetnego Kevina Johnsona, Polfarmex odskoczył na 12 punktów. Zgorzelczanie próbowali jeszcze odrabiać straty w czwartej kwarcie, ale Kutnianie byli po prostu za mocni. Nie pomogła nawet świetna gra Camerona Tatuma, który zdobył w tym meczu 18 puntów, zaliczył 3 zbiórki i 3 asysty. Ostatecznie goście przegrali w Kutnie 69:84 i doznali 12 ligowej porażki w tym sezonie.

Turów zajmuje obecnie 11. miejsce w ligowej tabeli. Śląsk Wrocław jest 14.

Polfarmex Kutno - PGE Turów Zgorzelec 84:69 (17:19, 27:21, 20:12, 20:17)

Polfarmex: Johnson 25, Parker 11, Fraser 10, Wołoszyn 9, Jarecki 8, Zyskowski 8, Grochowski 6, Malczyk 3, Gabiński 2, Bartosz 2.

PGE Turów: Tatum 18, Karolak 11, Archibeque 11, Dillon 8, Novak 6, Krestinin 6, Gospodarek 5, Kostrzewski 2, Marek 2.