Wrocławska serwerownia gromadzi dane pacjentów [POSŁUCHAJ]

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2016-02-29 13:50 | Zmodyfikowano: 2016-02-29 13:01
A|A|A

foto: Wroclaw.pl

Jeszcze rok temu zaledwie kilka placówek korzystało z Medycznego Centrum Przetwarzania Danych we Wrocławiu, dziś jest ich już kilkadziesiąt. Większe ośrodki budują własne serwerownie, ale mniejsze ośrodki i gabinety wolą skorzystać z bezpiecznego przechowywania danych u nas - mówi prezes Data Techno Parku Marek Girek.

Historia leczenia jest tworzona w szpitalu, natomiast jej wierna kopia znajduje się w Centrum przy Borowskiej - dodaje prezes Data Techno Parku Marek Girek.

Termin wprowadzenia obowiązku przechowywania danych w formie elektronicznej był kilka razy przekładany. Obecnie mówi się o 1 stycznia 2018 roku. Serwerownia przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu, należy do jednej z najnowocześniejszych w Europie. Jej budowa kosztowała blisko ćwierć miliarda złotych. Inwestycja została oddana do użytku we wrześniu 2014 roku. Serwerownia przy Borowskiej gotowa

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama