LSSE powiększy się o jedną ze spółek KGHM. Będą też zmiany w zarządzie

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2016-03-01 12:03 | Zmodyfikowano: 2016-03-01 12:04
LSSE powiększy się o jedną ze spółek KGHM. Będą też zmiany w zarządzie - Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (fot. www.paiz.gov.pl)
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (fot. www.paiz.gov.pl)

Już w przyszłym tygodniu Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększy się o jedną ze spółek z grupy kapitałowej KGHM. "Polska Miedź" wchodzi do strefy jako inwestor, ale jedynie w formie akcjonariusza.

Chodzi o Park Technologiczny "Letia Biznes Center". Ośrodek w Legnicy ma zostać przekazany strefie w przyszłym tygodniu. W zamian za to KGHM zwiększy swój udział w akcjonariacie spółki. O ile? O tym oficjalnie dowiemy się z komunikatu, który najpierw musi zostać opublikowany na Parkiecie - "Polska Miedź" to przecież firma notowana na giełdzie i takie procedury ją obowiązują. W tej chwili miedziowy koncern dysponuje niespełna ośmioma procentami głosów w strefie, a największym udziałowcem jest Skarb Państwa. To dopiero początek zmian planowanych w tym miesiącu.

Rafał Jurkowlaniec ma stracić pracę w legnickiej strefie

17 marca Rafał Jurkowlaniec, Dorota Włoch i Andrzej Niemiec, czyli prezesi legnickiej strefy stracą swoje posady. Nowym szefem spółki zostanie Witold Lech Idczak, związany z Prawem i Sprawiedliwością.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.