Szczypiornistki Zagłębia rozbiły Ruch Chorzów. W play-off zagrają z Vistalem

Gregor Niegowski, /zaglebie.lubin.pl | Utworzono: 2016-03-02 21:30

W ostatnim meczu rundy zasadniczej piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin wygrały z Ruchem Chorzów 33:21. Miedziowe do fazy play-off przystąpią z czwartego miejsca i w ćwierćfinale zagrają z Vistalem Gdynia.

Pierwsza bramka padła dopiero po trzech minutach gry. Do siatki przyjezdnych rzuciła Żana Marić i otworzyła worek z bramkami. Minutę później było już 3:0. Swoją pierwszą bramkę chorzowianki zdobyły dopiero w 10. minucie przy stanie 0:7, ale Miedziowe odpowiedziały na nią czterema trafieniami i mieliśmy 11:1. Chorzowianki nie zamierzały się jednak poddać i w końcu zaczęły trafiać. Do przerwy było 19:11.

Rozluźnione zawodniczki Metraco Zagłębia słabo zaczęły drugą połowę. Rzutową niemoc przełamały dopiero przy stanie 22:15, kiedy po kilku świetnych akcjach wyszły na 10-punktowe prowadzenie i spokojnie dograły mecz do końca. Ten zakończył się pewną wygraną gospodyń 33:21.

Metraco Zagłębie Lubin – KPR Ruch Chorzów 33:21 (19:11)

Zagłębie: Wąż, Chojnacka, Powaga – Robótka, Załęczna 4, Semeniuk, Obrusiewicz 10, Paluch, Premović 8, Lalewicz 1, Wiertelak 3, Walczak, Marić 2, Jochymek 3, Milojević 2.

Ruch: Montowska, Ciesiółka – Beducka 2, Jasinowska 3, Żakowska 4, Drażyk Magdalena, Tracz, Drażyk Agnieszka 1, Krzymińska 1, Masłowska, Rodak 1, Płomińska 5, Stokowiec 1, Ważna 3.