Puchar Davisa: Przysiężny przegrał z Pellą. Polska-Argentyna 0:1

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-03-04 17:26 | Zmodyfikowano: 2016-03-04 17:26

Michał Przysiężny mecz z Guido Pellą zaczął źle. Przegrał dwa pierwsze podania - do 15 i 30 - i Argentyńczyk prowadził już 4:0. Pella za chwilę przy własnym serwisie wygrał do 15. Popularny "Ołówek" odkuł się na chwilę, ale tylko po to by przegrać kolejny gem. Pella po jednej równowadze wygrał tę część seta i całą partię 6:1.

Inauguracyjna odsłona pojedynku trwałą 25 minut. W kolejnej tenisiści walczyli na krocie przez 47 minut. Kluczowy był piąty gem. Był remis 2:2 i wtedy Przysiężny przegrał serwis. Było już 15:40 na niekorzyść tenisisty Matchpointu Wrocław, ale zdołał on doprowadzić do równowagi. Niestety. Kolejne dwie piłki wygrał Pella. Do końca seta obaj zawodnicy wygrywali swoje podania. Najbardziej zacięty był dziesiąty gem. Argentyńczyk serwował na set i miał nawet piłki kończące przy 40:30 i pierwszej przewadze po równowadze. Przysiężny przetrwał te piłki i za chwilę sam miał break-point. Nie wykorzystał go. Pella wyrównał, a potem po przewadze zakończył seta 6:4.

Trzecia partia była ostatnią. 56 minut emocji zakończyło się tie-breakiem. Wcześniej nikt nie chciał się pomylić. Pella dwa ostatnie gemy wygrał na sucho. Przysiężny cztery z sześciu zwycięskich kończył do 30. W tie-breaku obaj tenisiści grali na styku do stanu 4:4. Kolejna piłka okazała się przegranym serwisem Przysiężnego, ale za chwilę to samo zrobił Pella - 5:5. Niestety kolejna gra przy podaniu Argentyńczyka zakończyła się na jego korzyść i miał już piłkę meczową. Przysiężny został przełamany i przegrał tie-breaka 5:7, seta 6:7, a cały mecz 0:3.

Michał Przysiężny - Guido Pella 0:3 (1:6, 4:6, 6:7[5])

Zwycięzcą całej rywalizacji zostanie reprezentacja, która wygra trzy gry.

Polska - Argentyna 0:1, Ergo Arena, Gdańsk (Polska)
I runda Grupy Światowej, kort twardy w hali
piątek-niedziela, 4-6 marca

Gra 1.: Michał Przysiężny - Guido Pella 1:6, 4:6, 6:7(5)
Gra 2.: Hubert Hurkacz - Leonardo Mayer piątek
Gra 3.: Łukasz Kubot / Marcin Matkowski - Carlos Berlocq / Renzo Olivo sobota od godz. 13:00
Gra 4.: Michał Przysiężny - Leonardo Mayer niedziela od godz. 12:00
Gra 5.: Hubert Hurkacz - Guido Pella niedziela