Istrian Spring Trophy: Paluta w czołowej „30”

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-03-12 07:30 | Zmodyfikowano: 2016-03-12 07:30
A|A|A

fot. Facebook CCC Team

Na drugi dzień zmagań, po otwierającym wyścig prologu, zaplanowano 159-kilometrowy etap. Ostatnie 6 prowadziło pod górę, z maksymalnym nachyleniem 10%, a finisz miał zostać rozegrany na 400-metrowym odcinku kostki brukowej.

Dwóch kolarzy zaatakowało chwilę po starcie. Do przodu ruszyli Kristjan Fajt (Adria Mobil) i Daniel Crista (Tusnad Cycling Team), a peleton pozwolił im na wypracowanie 5-minutowego zapasu. Było to jednak za mało, by dojechać do mety. Zostali doścignięci i grupa zasadnicza wjechała na ostatnio 20 kilometrów w komplecie.

– Do decydującego wzniesienia prowadził zjazd. Zaczęło tam padać, zrobiło się mokro, ślisko i niebezpiecznie, bo część kolarzy ryzykowało – opowiadał o końcówce Michał Paluta. – Także początek podjazdu był nerwowy i dosyć szybki. Zawodnicy próbowali się przebić do czołówki i powodowali kraksy. Mnie i Patryka Stosza do przodu przeprowadził Mateusz Taciak, który nadał w końcówce mocniejsze tempo. Byliśmy jednak za daleko, by z dobrej pozycji rozpocząć sprint na metę. Ostatni kilometr piął się stromo pod górę i grupa wjeżdżała na kreskę mocno rozrzedzona.

Ostatecznie mistrz Polski U23 zajął 30. lokatę, a Stosz był 36. Wygrał Markus Eibegger (Team Felbermayr – Simplon Wels), który wyprzedził Mateja Mugerli (Synergy Baku Cycling Project) i Ivana Garcia Cortinę (Klein Constantia).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama