Kultura DAB+Muzyka, poniedziałek 16:00-20:00

Radio Wrocław Kultura | Utworzono: 2016-03-14 15:09 | Zmodyfikowano: 2016-03-14 15:09
A|A|A

O tym, że Wrocław ma barwną historię muzyki gitarowej wie większość z nas. Ukazały się na ten temat publikacje, wiele zespołów można usłyszeć w radiach, czy ogólnopolskich mediach. Gdyby zapytać przypadkowego Polaka o pierwsze muzyczne skojarzenie z naszym miastem prawdopodobnie wskazałby Przegląd Piosenki Aktorskiej, L.U.C.a lub Mikromusic. Ale czy sami wrocławianie wiedzą, że to właśnie tutaj w ciągu ostatnich 15 lat pisała się jedna z barwniejszych historii muzyki basowej? Po czasie niezależnej działalności i generowaniu dźwiękowych doznań i wspomnień nadszedł czas na uporządkowanie faktów i wydarzeń. Założyciele kultowego kolektywu My Head Is Dubby już w najbliższy czwartek zasiądą na kanapie w przestrzeni muzycznej Tony, by opowiedzieć o idei i historii ich działania. Po 16 nasze studio odwiedzi jeden z nich - Paweł Kopeć aka "legendarny Wuja".

Po 17 dowiemy się co aktualnie zajmuje Europejską Stolicę Kultury i jakie atrakcje czekają nas w najbliższym czasie. Będą z nami: Venla Saalo, Mark Mallon, Stanisław Abramik, zamieszani w AiR WRO.
Następnie studio Radia Wrocław Kultura ogarnie pop, a konkretnie NOTOPOP. Kasia Karpa, Mateusz Musiał i Paweł Major, tuż przed koncertem w galerii Neon Side opowiedzą o losach zespołu w przeszłości i planach na przyszłość.

Naszym ostatnim gościem będzie Hubert Kostkiewicz, który odpowiada za In Between Festival. Nie jest to kolejny, kilkudniowy event. To ciągłość wydarzeń polegająca na sprowadzaniu berlińskich artystów do Wrocławia. Głównymi dziedzinami są taniec współczesny i jazz. Spotykamy się raz w miesiącu pomiędzy weekendami, by odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące miejsca współczesnej muzyki i tańca.


REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama