Program naukowy: Aplikacja Ada i.. Słońce (POSŁUCHAJ)

Przemek Gałecki | Utworzono: 2016-03-14 19:05 | Zmodyfikowano: 2016-03-14 19:17
A|A|A

Posłuchaj całej audycji:W ostatnich programie naukowym gościliśmy m.in autorów aplikacji Ada

Aplikacja "Ada" stworzona została przez studentów Uniwersytetu Ekonomicznego. Ma ona pomóc w wynajęciu idealnego dla nas mieszkania.

Aplikacja "Ada" jest osobistą asystentką - wystarczy w smsie opisać swoje potrzeby, a one automatycznie są przenoszone do programu komputerowego. "Ada" pozwala idealnie dopasować lokal do potrzeb klienta, bo opieramy się na wielkim silniku analitycznym.

W naszej naukowej audycji rozmawialiśmy także o... Słońcu. Co by było gdyby jego zaćmienie trwało cały rok? Oznaczałoby to praktycznie koniec cywilizacji, ale na szczęście taki eksperyment przeprowadzono tylko w kosmosie. Opowiadał o nim dr. Marek Stęślicki z Centrum Badań Kosmicznych PAN we Wrocławiu. 

W studiu pojawił się też profesor Paweł Rudawy Instytut Astronomiczny Uniwersytetu Wrocławskiego, który opowiedział jak naukowcy ze stolicy Dolnego Śląska pracują nad sztucznym księżycem.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama