Wrocławski Bieg Sponsorowany [ZOBACZ]

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-03-21 21:12 | Zmodyfikowano: 2016-03-21 21:12
A|A|A

Zdjęcia: MPK Wrocław

Bieg zorganizowano przed Halą Stulecia, na Pergoli.

Jeśli chodzi o zawodników, to szybkość w pokonywaniu dystansu nie ma znaczenia. Można biec, truchtać, iść – ważne jest dedykowanie swojego czasu i wysiłku innym. Cała akcja ma wymiar nie tylko finansowy, ale także ideowy i edukacyjny.

Biegający ofiarowują swój czas i witalność, a sponsorzy wpływy finansowe, które trafią do Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci i zostaną przeznaczone na zakup materiałów medycznych. Miesięcznie to średnio 11 000 zł.

Data biegu, 21 marca nie była przypadkowa. Zwyczajowy Dzień Wagarowicza nastręcza placówkom edukacyjnym i służbom porządkowym kłopotów. Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci chce, aby ten dzień kojarzył się młodym z odpoczynkiem od nauki, ale też robieniem rzeczy ważnych i przyjemnych.

Coraz częściej do Biegu dołączają dorośli. Czas biegu został więc podzielony na dwa starty: od godziny 10.00 do 12.30 biegną dzieci i młodzież szkolna, a od 12.30 do 14.30 dorośli uczestnicy.

W organizację biegu zaangażował się przyjaciel Fundacji – Paweł Rańda. Osoba niewątpliwie wpisująca się w sportowy charakter wydarzenia: polski wioślarz, wicemistrz olimpijski z Pekinu, brązowy medalista mistrzostw świata. Swoje wsparcie zaoferowała Hala Stulecia, Radio Wrocław i Liceum Ogólnokształcące nr XI. Serdecznie zachęcamy do wypełniania zgłoszeń, odsyłania ich na adres wroclawskibieg@hospicjum.wroc.pl i uczestnictwa w biegu. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama