Szczypiorniści Zagłębia bez szans w spotkaniu z Mistrzem Polski

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-03-15 20:47

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin nie sprawili niespodzianki i przegrali wysoko z Vive Tauronem Kielce 25:40 w pierwszym meczu ćwierćfinałów fazy play-off. 23 marca Miedziowowych czeka jeszcze mecz rewanżowy w Kielcach, jednak odrobić straty z Mistrzem Polski będzie trudno. W przypadku porażki w dwumeczu Zagłębie zagra o miejsca 5-8.

Już na początku meczu sygnał do ataku dał Karol Bielecki, który po trzech minutach gry miał już na koncie trzy bramki. Przy stanie 3:8 o pierwszą przerwę poprosił trener gospodarzy Paweł Noch. Po niej gra Miedziowych nie była dużo lepsza. Mistrz Polski punktował lubinian i po 12 minutach gry było już 4:10. Zagłębie nie załamało się, a dzięki dobrej grze w obronie i udanym interwencjom Juriego Shamrylo, odrobiło też część strat. Na siedem minut przed końcem przegrywało już tylko 10:13. Zespół Vive odzyskał skuteczność w końcówce pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 13:18.

Od początku drugiej połowy miedziowi musieli radzić sobie bez Juriego Shamrylo, który doznał kontuzji. Między słupkami lubińskiej bramki zastąpił go Jakub Skrzyniarz . W drużynie gości także nie obyło się bez strat, bo z parkietu zniesiony został Uros Zorman.

Nie zawodził w tym spotkaniu Karol Bielecki, który w 38. minucie zdobył swoją szóstą bramkę wyprowadzając swój zespół na 7-punktowe prowadzenie. Miedziowi starali się utrzymywać dystans do mistrzów Polski, ci z kolei z minuty na minutę powiększali swoją przewagę. Kielczanie wygrali ostatecznie 40:25.

MKS Zagłębie Lubin – Vive Tauron Kielce 25:40 (13:18)

Zagłębie: Małecki, Szamryło, Skrzyniarz – Stankiewicz 1, Gumiński 2, Rosiek, Przysiek 1, Bartczak 3, Dżono 1, Kużdeba, Krieger , Szymyślik 6, Macharashvili 4, Pietruszko 3, Czuwara 4.

Vive: Sego, Szmal – Jurecki 5, Reichmann 4, Chrapkowski 2, Kus , Aguinagalde 4, Bielecki 7, Jachlewski 2, Strlek 4, Jurkiewicz , Paczkowski 4, Zorman 1, Buntić 7.