Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (21.03-27.03)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-03-20 18:30 | Zmodyfikowano: 2016-03-20 18:30
A|A|A

fot.hospicjum.wroc.pl

Już jutro - 21 marca - charytatywno-sportowe wydarzenie, czyli Wrocławski Bieg Sponsorowany. Idea rywalizacji na Pergoli jest i prosta. Wszyscy startujący szukają sponsorów, którzy zapłacą minimum 5 zł za każde 460-metrowe okrążenie pokonane przez uczestnika. Szybkość w pokonywaniu dystansu nie ma znaczenia. Można biec, truchtać, iść – ważne jest dedykowanie swojego czasu i wysiłku innym. Wpływy finansowe z imprezy trafią do Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci i zostaną przeznaczone na zakup materiałów medycznych. Czas biegu został podzielony na dwa starty: od godziny 10.00 do 12.30 na Pergoli pobiegną dzieci i młodzież szkolna, a od 12.30 do 14.30 dorośli uczestnicy.

W Wielkanocną Niedzielę czyli 27 marca w podwrocławskich Prusicach rozegrany zostanie czwarty bieg cyklu „Prusice Biegają”. Uczestnicy będą mieć do pokonania 5-kilometrową trasę. Chętni mogą przebiec dystans dwukrotnie dłuższy, za co otrzymają punkty bonusowe do klasyfikacji generalnej. Bieg prowadzi ulicami Prusic. Udział w imprezie jest bezpłatny. Start i meta przy Prusickim Centrum Fitness przy ul. Żmigrodzkiej. Początek rywalizacji o 10.00. Zapisy na miejscu do godz. 9.45.

Kolejna impreza, w której nie miejsca i czasy na mecie będą najważniejsze, odbędzie się już po świętach wielkanocnych. To "Bieg bez medalu" dla Darii i Oliwii Nowak z Wrocławia. Bliźniaczki mają trzy lata i cierpią nieuleczalną chorobę, która prowadzi do osłabienia i zaniku mięśni. Pieniądze z opłat startowych zostaną przeznaczone na zakup specjalnych wózków inwalidzkich. Mówi Rafał Tomkowicz, organizator imprezy:

Bieg odbędzie się 2 kwietnia w Parku Wschodnim we Wrocławiu. Do wyboru są trzy dystanse - 3 km, 6 km lub 9 km. Biegacze nie dostaną medalu, mogą jednak liczyć na wylosowanie nagród ufundowanych przez sponsorów. Do wygrania m.in kamera, tablet czy samochód z pełnym bakiem na weekend. Początek imprezy o 11.00 Szczegóły na www.biegbezmedalu.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama