HMŚ: Srebrna sztafeta 4x400 metrów! Biegła Ewelina Ptak (ZOBACZ)

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-03-21 06:47 | Zmodyfikowano: 2016-03-21 06:50

Przed ostatnim dniem halowych lekkoatletycznych mistrzostw świata reprezentacja Polski miała tylko jeden medal. Brązowy - w skoku o tyczce - Piotra Liska.

Wczoraj wieczorem ten dorobek powiększył się o dwa krążki. Srebro zdobyła kobieca sztafeta 4x400 metrów, która oglądała jedynie plecy Amerykanek. Zawodniczki gospodarzy zdominowały bieg i wygrały z czasem 3.26,38. Polki stoczyły zaciętą, ale skuteczną walkę o drugie miejsce z Rumunkami. Nasza sztafeta uzyskała najlepszy w tym sezonie wynik - 3.31,15.

Polki pobiegły w składzie: Ewelina Ptak, Małgorzata Hołub, Magdalena Gorzkowska, Justyna Święty.

Jamajka nie ukończyła

Kolejny biało-czerwony medal to już zasługa Kamili Lićwinko w skoku w zwyż. Większość zawodniczek nie potrafiła przebrnąć wysokości 1,96 m. Tylko cztery z nich poradziły sobie z tą wysokością w tym Polka.

Lićwinko zajmowała wówczas trzecie miejsce, a prowadziła 18-letnia Amerykanka Vashti Cunnigham. Druga była Hiszpanka Ruth Beitia. W walce o medale liczyła się jeszcze Litwinka Airine Palsyte.

Taka kolejność została do końca konkursu, bo żadna z zawodniczek nie pokonała wysokości 1.99.