Śląsk Wrocław drugim młodzieżowym klubem w całym kraju

Michał Hamburger | Utworzono: 2016-03-24 07:37
A|A|A

msport.gov.pl

Podczas uroczystości zostały przyznane nagrody Ministra Sportu i Turystyki dla najlepszych lub najwyżej sklasyfikowanych klubów sportowych i jednostek samorządu terytorialnego we współzawodnictwie dzieci i młodzieży za rok 2015 oraz dla najlepszych zawodników i zawodniczek z każdego województwa.

Zwycięzcą gali został CWZS Zawisza Bydgoszcz, drugie miejsce zajął WKS Śląsk Wrocław, a trzeci był KS AZS-AWF Katowice.

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki: Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki, Ryszard Szuster, Podsekretarz Stanu MSiT, Ryszard Krzeszowiak, Szef Gabinetu Politycznego, Urszula Włodarczyk, Dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego MSiT oraz Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl), Adam Krzesiński, Sekretarz Generalny PKOl, posłowie z Komisji Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki: Jacek Falfus, Marek Matuszewski, Łukasz Rzepecki, Jarosław Szlachetka, przedstawiciele klubów sportowych, trenerzy i zawodnicy.

Podczas gali Minister Witold Bańka podkreślił, że zmienia się optyka i trwa dyskusja nad kondycją i rozwojem sportu młodzieżowego. Upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży, z którego rodzą się przyszli mistrzowie, ma szczególne znaczenie w kontekście sportu wyczynowego.

Minister Witold Bańka przedstawił również priorytety Ministerstwa w zakresie prac nad upowszechnianiem sportu dzieci i młodzieży. Na koniec zwracając się do zawodników życzył im wytrwałości i pokory, zaznaczając że jest ona fundament, który pozwala sięgać po marzenia i pozwala zwyciężać.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama