9600 porcji amfetaminy w samochodzie

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-03-24 17:19 | Zmodyfikowano: 2016-03-24 17:19
A|A|A

Policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w wyniku przeprowadzonych czynności zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie środków odurzających. Zabezpieczono ilość narkotyków, z której można by było uzyskać ponad 9600 porcji amfetaminy.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w wyniku przeprowadzonych czynności operacyjnych zatrzymali 24 – latkę i 31 – letniego mężczyznę, podejrzanych o posiadanie środków odurzających.

Do zatrzymania doszło na terenie Rakowca. Policjanci po ustaleniach o konkretnym pojeździe, którym mogą być przewożone większe ilości narkotyków, zatrzymali auto do kontroli drogowej. Jego kierowca wysiadł z pojazdu i usiłował zbiec, jednak od razu został zatrzymany przez funkcjonariuszy. W trakcie prowadzonych czynności mężczyzna próbował – bezskutecznie – wyrywać się policjantom. W pojeździe znajdowała się jeszcze pasażerka. Oboje zostali zatrzymani

W przeszukaniu samochodu brał udział przewodnik psa specjalnego ze Służby Celnej. Zwierzę zaznaczyło miejsce, gdzie ukryte były środki odurzające. Okazało się, że znajduje się tam amfetamina, z której w wyniku porcjowania można by było uzyskać ponad 9600 porcji tego narkotyku.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz to, gdzie miały one dalej trafić.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku gdy w grę wchodzi znaczna ich ilość, kara ta może wzrosnąć nawet do lat 10.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama