"Polish beats" w Nowych Horyzontach

Alicja Mikłaszewicz | Utworzono: 2016-03-31 08:46 | Zmodyfikowano: 2016-03-31 08:46
A|A|A

W Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się trzeci pokaz opatrzonego hasłem "POLISH BEATS" muzycznego sezonu Polish Cinema for Beginners. Dzis będzie się można przyjrzeć się polskim fanom The Beatles w filmie "Yesterday" Radosława Piwowarskiego.

Pod koniec lat 60. beatlemania dociera nawet na prowincję komunistycznej Polski, gdzie czterech chłopaków strzyże się na pazia i wyśpiewuje przeboje brytyjskiej grupy. Lider zespołu, „Ringo", prócz muzycznej, przeżywa jednocześnie pierwszą fascynację erotyczną. Nostalgiczny film Radosława Piwowarskiego wyróżniono nagrodą FIPRESCI na festiwalu w Wenecji (1985). Gościem pokazu będzie Agata Czarkowska - prezenterka Radia Wrocław i Radia Wrocław Kultura, specjalistka od popkultury i germanistka, która deklaruje, że pierwszymi słowami, które wypowiedziała jako dziecko, były: „John, Paul, George i Ringo".

Pokaz "Yesterday" 31 marca o godzinie 19:00 w Kinie Nowe Horyzonty.

Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na: PolishCinema.com.pl i facebook.com/PolishCinema. Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa. Projekt jest częścią programu ​​Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama