Hubert Hurkacz zagra w turnieju głównym w Le Gosier

| Utworzono: 2016-04-04 10:12 | Zmodyfikowano: 2016-04-04 10:12

W pierwszej rundzie turnieju głównego Hurkacz (593. ATP) zmierzy się z wyżej notowanym Serbem Nikolą Milojeviciem (219. ATP). Mecz zaplanowano na dziś.

Weekend na światowy kortach to przede wszystkim rywalizacja w Miami. W męskim turnieju na Florydzie Serb Novak Djoković, rozstawiony z jedynką, pokonał w finale Japończyka Kei Nishikoriego 6:3, 6:3. Mecz trwał godzinę i 26 minut. To było trzecie z rzędu, a szóste w ogóle zwycięstwo Djokovica na Florydzie. Serb ustanowił też rekord - 28 zwycięstw w turniejach rangi ATP World Tour Masters.

Ostatnie tygodnie w kobiecym tenisie należały do Wiktorii Azarenki. Najpierw Białorusinka wygrała prestiżowy turniej Indian Wells w Kalifornii. W sobotę okazała się najlepsza w Miami Open na Florydzie. W finale zdecydowanie górowała nad Rosjanką Swietłaną Kuzniecową. Pewnie wygrała w dwóch setach 6:3, 6:2.

Poniedziałek to pierwszy dzień turnieju WTA Katowice Open. Kibiców czeka spore rozczarowanie. W zawodach nie zagra bowiem Agnieszka Radwańska. Najlepsza polska tenisistka zrezygnowała z udziału w imprezie z powodu kontuzji barku. Radwańska była rozstawiona w Katowicach z numerem pierwszym. Jedynymi Polkami w turnieju głównym będą Paula Kania i Magda Linette.