Porażka szczypiornistek. Zagłębie gorsze od Vistalu

| Utworzono: 2016-04-04 20:45

Duża presja od początku towarzyszyła i jednym i drugim. Lepiej w pierwszych akcjach meczu radziły sobie gospodynie, które w 7. minucie prowadziły 6:3. Chwilę później przewaga gdynianek wzrosła do czterech bramek.

Miedziowe wzięły się jednak do odrabiania start. Na sześć minut przed przerwą po rzucie Jovany Milojević na tablicy wyników widniał rezultat 13:11. Ostatecznie na przerwę drużyny schodziły przy stanie 15:13 dla ekipy z Trójmiasta.

Po zmianie stron rozpoczął się pojedynek: Kaja Załęczna kontra Emilia Galińska. Rzucały większość bramek dla swoich ekip. Gdy wydawało się że zespół gości doprowadzi do remisu, dwie szybkie akcje przeprowadził Vistal i prowadził 20:17. Przy stanie 23:19 dla Gdyni Bożena Karkut poprosiła o czas. Przyniosło to skutek w postaci dwóch bramek Miedziowych. Do tego Kaja Załęczna znów trafiła i drużyna z Dolnego Śląska miała tylko bramkę starty.

Gdynianki nie pozwoliły jednak na to, by Metraco Zagłębie doprowadziło do remisu. W samej końcówce doszło do niespotykanej sytuacji. Po dyskusjach Bożeny Karkut z sędziami, arbitrzy podyktowali karnego dla Vistalu, którego wykorzystała Emilia Galińska.

Vistal Gdynia - Metraco Zagłębie Lubin 31:28 (15:13)

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Galińska 9, Kobylińska 6, Matieli 4, Kulwińska 3, Janiszewska 3, Urbaniak 2, Kozłowska 2, Łabuda 1, Gutkowska 1, Zych, Tasić, Dorsz.

Metraco Zagłębie: Wąż, Chojnacka - Załęczna 9, Premović 5, Jochymek 5, Semeniuk 3, Obrusiewicz 3, Paluch 1, Milojević 1, Walczak 1 oraz Lalewicz, Grzyb.