Szlagier nie zawiódł. Metraco Zagłębie zremisowało z Vistalem Gdynia

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-04-26 21:20 | Zmodyfikowano: 2017-04-26 21:57
A|A|A

Starcie wiceliderek z Lubina z najlepszym zespołem rozgrywek od początku było bardzo zacięte. Dość powiedzieć, że w pierwszej połowie żadna z drużyn nie wypracowała sobie większej niż dwubramkowej przewagi. Jeszcze w 26 minucie Metraco Zagłębie prowadziło 11:9 ale do przerwy był remis - 11:11 bo do bramki gospodarzy trafiały Kinga Gutkowska i Monika Kobylińska (z karnego).

Drugą połowę lepiej rozpoczął Vistal. Po bramce Moniki Kobylińskiej z 40 minuty, zespół z Trójmiasta prowadził 17:13. Metraco Zagłębie goniło, ale w najlepszym wypadku brakowało im jednego trafienia do remisu. Tak było po skutecznym rzucie Kingi Grzyb z 51 minuty (18:19). W końcówce Vistal odskoczył na trzy bramki, ale lubinianki nie rezygnowały. Bohaterką została Kinga Grzyb, która w ostatniej minucie zdobyła dwie bramki. Jej ostatnim trafieniem był wykorzystany w ostatniej sekundzie rzut karny.

Metraco Zagłębie Lubin – Vistal Gdynia 24:24 (11:11)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz , Wąż, Czyż – Załęczna 6, Grzyb 7, Semeniuk 1, Buklarewicz, Wiertelak, Piechnik 4, Jochymek 2, Belmas, Malta, Milojević 4.

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Janiszewska 3, Kobylińska 6, Urbaniak , Stanulewicz 1, Zych , Kozłowska 2, Gutkowska 1, Lalewicz, Matieli 6, Szarawaga 4, Borysławska, Kulwińska 1.

Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.