Szklarska Poręba stawia na wielkie hotele (POSŁUCHAJ)

Piotr Słowiński | Utworzono: 2016-04-07 16:20 | Zmodyfikowano: 2016-04-07 16:20
A|A|A

fot. szklarskaporeba.pl

Burmistrz Mirosław Graf mówi, że przygotowywana jest budowa trzech wielkich hoteli, na kilka tysięcy miejsc noclegowych:



Do tej pory w Szklarskiej Porębie nie powstał żaden hotel z dużym centrum rekreacyjnym. Jeden z nowych hoteli sięgnie nawet pod ziemię:

fot. szklarskaporeba.pl

Powstanie hoteli z aquaparkami, kortami, salami konferencyjnymi i całym zapleczem rekreacyjnym to konieczność - mówi zastępca burmistrza Szklarskiej Poręby Stanisław Kozina:

Inwestorzy coraz chętniej szukają możliwości budowy obiektów turystycznych w Karkonoszach i Górach Izerskich. W Świeradowie Zdroju za 5 milionów złotych została sprzedana duża działka leżąca obok wyciągu. Burmistrz Roland Marciniak wyklucza jednak możliwość powstania dużego hotelu nie tylko tam, ale w całym mieście:

W Świeradowie Zdroju jest obecnie 6 tysięcy miejsc noclegowych w ponad 100 mniejszych obiektach. Miasto chce mieć ich dwa razy więcej.

fot. swieradow.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~boluś 45
2016-04-09 20:19:34
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 3
Czy Szklarska jest przeklęta ? Czy nie stać nas na normalne władze , które będą po stronie mieszkańców ? Czy nauczą się wyciągać wnioski z działania innych ? Mamy stwierdzone źródła wód radonowych o wiele lepsze niż w Świeradowie i co cisza !!! A śnieg może przestać padać i po co będą turyści tu przyjeżdżać !!!???
~poirytowany mieszkaniec
2016-04-09 08:51:24
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: -1
Niech lepiej p. Burmistrz zajmie się ty co dobre dla mieszkańców. Mieszkań dla młodych ludzi (chcących mieszkać w SP i tu pracować)nie ma, ale dla degeneratów już są(bo to ludzie potrzebujący i chorzy). Pracy dla młodych nie ma ,ale dla starszych pań które chcą sobie dorobić na emeryturze jest. Jeden z budynków domu Dziecka w SP można było wystawić na sprzedaż (Cena wywoławcza – 1.150.000,00 zł. brutto Wadium – 57.500,00 zł. )-bo znajduje się w dzielnicy pensjonatowo-mieszkaniowej.Tak oto dla biednych pokrzywdzonych przez los i właśnie przez część degeneratów ze Szklarskiej Poręby dzieci pozostał tylko jeden budynek..... a co tam. Ceny w sklepach pod turystów, a wypłaty mieszkańców tych którzy pracują w pensjonatach najniższa krajowa. Ale przecież mieszkamy i żyjemy w takim malowniczym miasteczku jak Szklarska Poręba, to ogromny powód do dumy ;)
~boss
2016-04-08 21:13:01
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 2
Golebiewskiego ,bo malo ludzi stac tam na noclegi...
~boss
2016-04-08 21:12:05
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 1
nie ma co sluchac frajerów co pisza ,żę male hotele pada czy pensjonaty tak ja w karpaczu przez f
~boss
2016-04-08 21:10:11
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 3
szkoda ,ze po tylu latach dopiero cos sie bedzie dzialo... w końcu burmistrz wie ze Szklarska to miasto turystyczne i trzeba budowac hotele ,a nie apartementowce co klienci kupuja w netto zakupy... Panie Burmistrzu trzymam kciuki ,a pan Faja niech nie stARA sie o te stanowisko tylko niech siedzi w ksiegarni .... NA ZAPLECZU ZDALA OD LUDZI
~anna
2016-04-08 19:58:40
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -1
Dlaczego w naszym mieście jest takie zacofanie,muszą powstać takie obiekty, bo turystyka tego wymaga, nie możemy się cofać
~aga
2016-04-08 19:20:42
z adresu IP: (83.29.xxx.xxx)
Ocena: -2
PYTAM DLACZEGO NASZE MIASTO MA ZAMIENIC SIE W JAKAS HOTELOWA METROPOLIE HA HA HA DO KITU NIECH BURMISTRZ I JEGO SWITA ZAINTERESUJA SIE TYM CO JUZ W MIESCIE JEST NIECZYNNY HOTEL KARKONOSZE PO CO NAM TAKIE MOLOCHY PRZY WYCIAGU STOJA TAKIE PASKUGNE APARTAMENTOWCE KTO DAL NA TAKIE BYLE CO ZGODE MAMY TERAZ PROBLEM Z DROGA WODA A CO DOPIERO BEDZIE JAK WYBUDUJA HOTELE TO PRZYJDZIE NAM WODE Z RZEKI BRAC BO CISNIENIE BEDZIE ZNIKOME NIE POZWOLMY NA TO POPADAJA MALE KWATERY I PENSJONATY ZROBMY COS NAJLEPIEJ STRAJK
~radiołapacz
2016-04-07 18:23:25
z adresu IP: (5.60.xxx.xxx)
Ocena: 3
Niech radni i burmistrz Szklarskiej Poręby spytają organizacji NGO związanych z turystyką ile mniejszych hoteli i pensjonatów w Karpaczu padło lub cienko przędzie po wybudowaniu "Gołębiewskiego" . Taki moloch zakorkował Karpacz i zeszpecił krajobrazowo urocze niegdyś miasteczko..Czy chcą tego mieszkańcy Szklarskiej Poręby? Może warto spytać o zdanie mieszkańców Szklarskiej Poręby Szanowni samorządowcy?
~Jacek
2016-04-07 15:48:01
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 4
Niech zaczną od cywilizowanych parkingów!
~turysta
2016-04-07 15:24:19
z adresu IP: (217.86.xxx.xxx)
Ocena: 1
Zniszcza male prywatne goscinne domy.