Zagłębie remisuje w Krakowie i kończy rundę na czwartym miejscu

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-04-09 21:40 | Zmodyfikowano: 2016-04-09 21:44

W meczu kończącym zasadniczą część sezonu Zagłębie Lubin zremisowało na wyjeździe z Wisłą Kraków 1:1. Wynik spotkania otworzył Rafał Boguski w 11. minucie, do wyrównania doprowadził Michal Papadopulos w 68. minucie. Zagłębie do rundy finałowej przystąpi z 4. pozycji, z dorobkiem 23 punktów. Miedziowi pozbawili Wisłę awansu do „czołowej ósemki”.

Wisła, żeby awansować do grupy mistrzowskiej musiała ten mecz wygrać. Zagłębie, już pewne gry o mistrzostwo Polski, chciało wskoczyć do pierwszej czwórki, by w dodatkowych kolejkach rozegrać 4 z 7 meczów na własnym stadionie.

To spotkanie zaczęło się źle dla Białej Gwiazdy już przed pierwszym gwizdkiem. Ze składu w ostatniej chwili wypadł Paweł Brożek, którego musiał zastąpić Krzysztof Drzyzga. Krakowianie jednak poradzili sobie bez swojego doświadczonego napastnika i już w 11. minucie prowadzili 1:0. Dośrodkowanie w pole karne posłał Patryk Małecki, do piłki pierwszy dopadł Rafał Boguski i sprytnym strzałem pokonał bramkarza gości.

Boguski przed końcem pierwszej połowy ponownie pokonał Martina Polačka, ale tym razem był na spalonym.

Zagłębie nie poddało się i w drugiej połowie przejęło inicjatywę. Śmielsze ataki Miedziowych przyniosły efekt w 68. minucie. Filip Starzyński dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, do piłki najwyżej wyskoczył Papadopulos, który skierował piłkę do siatki Miśkiewicza, doprowadzając do wyrównania.

W końcówce obie drużyny miały swoje okazje. Szczęścia nie miał Małecki, który strzelał obok bramki i Ondrášek, po którego strzale piłka leciała do siatki, ale w porę wybił ją Maciej Dąbrowski. Świetną szansę miał także Krzysztof Piątek, ale zawodnik gości trafił tylko w boczną siatkę.

Wisła Kraków 1-1 KGHM Zagłębie Lubin

Bramki: Rafał Boguski 11 - Michal Papadopulos 68

Wisła: 1. Michał Miśkiewicz - 5. Boban Jović, 6. Arkadiusz Głowacki, 26. Richárd Guzmics, 4. Maciej Sadlok - 9. Rafał Boguski (77, 7. Witalij Bałaszow), 10. Denis Popovič, 27. Rafał Wolski, 13. Krzysztof Drzazga (61, 50. Rafael Crivellaro), 88. Patryk Małecki - 14. Zdeněk Ondrášek.

KGHM Zagłębie: 1. Martin Polaček - 4. Aleksandar Todorovski, 2. Maciej Dąbrowski, 5. Jarosław Jach, 3. Đorđe Čotra - 9. Arkadiusz Woźniak (59, 25. Luís Carlos), 28. Łukasz Piątek, 20. Jarosław Kubicki, 18. Filip Starzyński, 14. Łukasz Janoszka (80, 7. Krzysztof Janus) - 27. Michal Papadopulos (82, 26. Krzysztof Piątek).