Akcja: EDUKACJA - Finał

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-04-11 12:20 | Zmodyfikowano: 2016-04-11 12:20
A|A|A

fot. Karol Czapski

„Akcja: EDUKACJA” to nowoczesny i kompleksowy projekt edukacji teatralnej, nastawiony na długofalową pracą, która umożliwia rozwój uczestników i podnoszenie kompetencji.

W warsztatach biorą udział cztery grupy wiekowe: dzieci i ich rodzice, młodzież i seniorzy. Nie ograniczamy wieku uczestników, ponieważ nie ma wieku lepszego lub gorszego na rozpoczęcie swojej teatralnej przygody. Dbamy o to, aby każdy z naszych uczestników poczuł się spełniony, mógł zmierzyć się z różnorodnymi teatralnymi wyzwaniami.

Przez trzy lata „Akcji: EDUKACJA” udało nam się połączyć zajęcia teoretyczne i praktyczne w spójną całość, którą splatał mit o Dedalu i Ikarze. Różnorodne formy zajęć, odpowiednio dostosowane do waszego wieku i umiejętności, były okazją do głębszego i aktywnego kontaktu ze współczesnym życiem teatralnym, poznania specyfiki pracy w teatrze, zmierzenia się z wyobrażeniami i rzeczywistością bycia twórcą, aktorem, czy animatorem życia teatralnego. Udało się stworzyć niepowtarzalną przestrzeń dla twórczych postaw i eksperymentów, w której pracowaliśmy na konkretny efekt finałowy – premierę przedstawienia.

Zajęcia w ramach „Akcji: EDUKACJA” prowadzili doświadczeni pedagodzy, aktorzy i reżyserzy z teatrów dramatycznych, lalkowych i ruchu. Dzięki temu uczestnicy naszych zajęć zapoznali się z wieloma środkami ekspresji aktorskiej, mogli wzbogacać swój warsztat, szukać swojej ścieżki dalszego rozwoju.

Zajęcia w grupie JUNIOR, adresowane do rodziców i ich dzieci w wieku 3-6 lat, odbywają się obecnie w Kinie Nowe Horyzonty. W niedzielne poranki nasi aktorzy wyczarowują Teatralny Plac Zabaw, na który wstępu nie ma rutyna, ale jest za to dużo miejsca dla wyobraźni, radości i wolności, a pedagodzy wykorzystują będą elementarne i sprawdzone ćwiczenia ogólnorozwojowe. Warsztaty teatralne dla grupy JUNIOR nastawione są na zrównoważony rozwój dzieci i budowanie więzi pomiędzy rodzicem a dzieckiem.

Partnerami zajęć w grupie JUNIOR są: Kino Nowe Horyzonty i Wydawnictwo Zakamarki.

Jeżeli jesteście gotowi na intensywną pracę teatralną – czekamy na Was! Podejmiecie wyzwanie?

Projekt „Akcja: EDUKACJA” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i budżetu Województwa Dolnośląskiego. Honorowym patronatem objął projekt Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama