Wspólnota – łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić!

Krzysztof Majewski | Utworzono: 2016-04-11 20:40
A|A|A

Kolejne warsztaty „Wspólnota, głupcze!” w najbliższy czwartek poprowadzą Katarzyna Wala i Bartek Lis

Hasło będące tytułem nowego cyklu dyskusji, który w marcu zainaugurowano w przestrzeni społecznej Muzeum Współczesnego, jest parafrazą sloganu, który pojawił się podczas kampanii prezydenckiej Billa Clintona (Economy, stupid!, 1992). Stratedzy polityka zwracali w ten sposób uwagę, że to, co się tak naprawdę liczy, to gospodarka. Dzisiaj, we współczesnej Polsce, wydaje się, że tym, co zostało najbardziej zaniedbane, to kwestia budowania wspólnoty. Tworzenie silnych więzi między ludźmi, wzmacnianie inicjatyw oddolnych, lokalnych, rozwój kapitałów społecznych są decydujące, gdy mowa o pomyślnej rewitalizacji polskich miast i wsi.

Infrastruktura oczywiście jest ważna, ale bez ludzi, którzy mogą ją wykorzystać do tworzenia innych wartości, pozostaje ona tylko ramą. Podczas kilku spotkań zostanie przedyskutowana kondycja „polskiej wspólnoty”. Co ją definiuje, ogranicza, umożliwia? Jaka jest rola kultury w kształtowaniu więzi społecznych?

Cykl został podzielony na część teoretyczną (dyskusje i wykłady) oraz praktyczną (warsztaty). Zaproponowane tematy stanowią tylko propozycję i z pewnością mogą i powinny być stale rozszerzane.

Wstęp bezpłatny. Zapisy (od 1 do 12 kwietnia): [email protected] (liczba miejsc ograniczona).

Muzeum Współczesne Wrocław, czwartek godzina 18.00.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama