Druga kolejna porażka Zagłębia. Lubinianie ulegli Cracovii

| Utworzono: 2016-04-19 20:16

Gospodarze od pierwszych minut ruszyli do ataku. Już w 4. minucie bliski zdobycia gola był Miroslav Covilo. Zagłębie nie było dłużne. W 7. Arkadiusz Woźniak sprawdził czujność Grzegorza Sandomierskiego.

Osłabieni lubinianie dominowali w inauguracyjnych 45 minutach. Mimo to nie byli w stanie zagrozić bramce Pasów. Strzał Woźniaka był jedynym groźnym w pierwszej połowie. Rywale też nie porażali celnymi uderzeniami. Do próby z 4. minuty warto dodać też tę z 28. gdy Polacka do wysiłku raz jeszcze zmusił Covilo.

Na początku drugiej połowy bramkarz miedziowych dwa razy ratował swoją drużynę przed startą gola. Nie był jednak w stanie nic zrobić w 61. minucie. Po długim rajdzie Bartosz Kapustka wycofał piłkę do Erika Jendriska, po którego strzale ręką interweniował Adrian Rakowsk. Rzut karny na gola zamienił Mateusz Cetnarski.

Chwilę później mogło być 2:0 ale Tomas Vestenicky z czterech metrów uderzył nad bramką. Bramka nie obudziła miedziowych. W drugiej połowie przyjezdni nie oddali ani jednego strzału w światło bramki Cracovii.

Cracovia - Zagłębie Lubin (0:0)
Bramka: Cetnarski (k.) 61'

Cracovia: Grzegorz Sandomierski - Jakub Wójcicki (58' Deleu), Hubert Wołąkiewicz, Florin Bejan, Paweł Jaroszyński - Miroslav Covilo, Bartosz Kapustka - Mateusz Wdowiak (65' Dariusz Zjawińśki), Mateusz Cetnarski (87' Boubacar Dialiba), Erik Jendrisek - Tomas Vestenicky.

Zagłębie: Martin Polacek - Damian Zbozień, Lubomir Guldan, Maciej Dąbrowski, Dorde Cotra - Jarosław Kubicki, Adrian Rakowski (80' Michal Papadopoulos) - Arkadiusz Woźniak (86' Adrian Błąd), Filip Starzyński, Łukasz Janoszka (63' Luis Carlos) - Krzysztof Piątek.