Zagłębie bije lidera! Miedziowi pokonali Legię Warszawa 2:0

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-04-28 20:31 | Zmodyfikowano: 2016-04-28 20:33

Gospodarze objęli prowadzenie już w 12 minucie. Filip Starzyński dośrodkował prawą nogą z rzutu rożnego, na krótkim słupku piłkę głową przedłużył Arkadiusz Woźniak, a potem odbiła się ona jeszcze od zawodnika Legii. Futbolówka wciąż zmierzała jednak w punkt tuż przed bramką gości w który wbiegał już Jakub Tosik i to właśnie on głową skierował ją do siatki.

Zagłębie prowadziło 1:0, choć mógł to być tak naprawdę... drugi gol dla "Miedziowych". Sześć minut wcześniej Arkadiusz Woźniak z 35 metrów trafił w poprzeczkę, choć bramka była zupełnie pusta. Błąd w tej sytuacji popełnił Arkadiusz Malarz.

Bramkarz Legii niepewnie interweniował także w 20 minucie i znów w akcję zamieszany był Woźniak. Piłkarz Zagłębia trafił jednak tylko w boczną siatkę.

Drugi gol padł jeszcze przed przerwą. W 44 minucie jeszcze z własnej połowy Filip Starzyński uruchomił prostopadłym podaniem Krzysztofa Piątka. 20-latek zagrał ja weteran. Wbiegł w pole karne, wyczekał Igora Lewczuka, strzelił technicznie po długim słupku.

Po powrocie z szatni nadal lepsze było Zagłębie. W 52 minucie strzelał Woźniak, ale z 18 metrów nie trafił w bramkę.

Legia odpowiedziała dopiero po godzinie gry. Sytuację sam na sam zmarnował Nemanja Nikolić, a może inaczej - górą był Martin Polacek. Bramkarz Zagłębia udanie interweniował także w końcówce broniąc strzał Aleksandrowa.

Dzięki wygranej Zagłębie awansowało na trzecie miejsce w tabeli. Dodatkowo podgrzało poziom emocji w rywalizacji o mistrzostwo kraju. Legia po zakończeniu kolejki wciąż będzie liderem, ale w niedzielę Piast Gliwice może zrównać się z nią punktami.