Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (2.05-8.05)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-05-01 18:30 | Zmodyfikowano: 2016-05-01 18:30
A|A|A

fot. karpaczmaraton.pl

W poniedziałek 2 maja odbędzie się Bieg Flagi Narodowej Wołowski Cross. 10-kilometrowa trasa prowadzi polnymi i asfaltowymi drogami. Start o godz. 16.00 na stadionie MKP Wołów. Jest jeszcze możliwość zapisów w dniu zawodów.

Narodowe święto na biegowo uczczą także Kobierzyce, gdzie 3 maja rozegrany zostanie Bieg z Konstytucją. Trasa jest płaska, do wyboru dwa dystanse: 5 i 10 kilometrów. Start spod hali sportowej w Kobierzycach przy ul. Dębowej o godz. 14.00. Tam też znajduje się biuro zawodów. Zgłoszenia w dniu imprezy przyjmowane tylko w przypadku wolnych miejsc.Świdnica zaprasza biegaczy na tradycyjny Bieg Goplany. Rywalizacja na 5 km odbędzie się 3.05 na terenie Skateparku nad zalewem „Witoszówka”. Start o 11.00. Zapisy na miejscu do godz. 10:45.

Ci, którzy mają doświadczenie w biegach górskich mogą spróbować sił na wymagającej trasie w Karkonoszach. W sobotę 7 maja odbędzie się Karpacz Maraton. 42-kilometrowa trasa z licznymi podbiegami i zbiegami prowadzi nawierzchnią zarówno utwardzoną, jak i kamienistą. Przewidziano również rywalizację na dystansie półmaratońskim. Start obu biegów zaplanowano na godz. 9.30. Buro zawodów mieści się przy ośrodku Stokrotka w Karpaczu. Zapisy internetowe do 5.05.

Wałbrzyski Klub Biegacza i Gmina Szczawno–Zdrój zapraszają na Półmaraton Górski na Chełmiec. Imprezami towarzyszącymi są: bieg na 12 km oraz rekreacyjny marsz Nordic Walking, także na 12 km. Start półmaratonu oraz biegu na 12 km 7 maja o godz. 11.00 w Parku Szwedzkim w Szczawnie Zdroju. Zapisy internetowe oraz na miejscu do godz. 10.00.


Wracamy do rywalizacji po płaskim. 7 maja we Wrocławiu - 11. edycja Biegu Wyspiańskiego. Start i meta usytuowane są przy Wybrzeżu Wyspiańskiego na wysokości klubu Tawerna. Do pokonania 5200 metrów nawierzchnią asfaltową oraz polną nad Odrą. Zgłoszenia drogą elektroniczną do 4 maja, zapisy również w dniu imprezy od 8.00 do 9.45 w Biurze Zawodów. Start o godz. 10.00.

Nadolice Wielkie w gminie Czernica zapraszają na 8. Bieg Wokół Rancza. Impreza odbędzie się w sobotę 7 maja. Dystans dla biegaczy to ok. 8 km, dla kategorii nordic walking - 5 km. Zapisy internetowe do 4 maja. Po tym terminie zgłoszenia przyjmowane będą w Biurze Zawodów w dniu imprezy do 14.15. Start biegu o godz. 15:00 przy ul. Sosnowej.

Czerna koło Bolesławca już po raz drugi organizuje Międzynarodowy Bieg Strażaka. Impreza odbędzie się 7 maja. 10-kilometrowa trasa ma charakter przełajowy i prowadzona jest leśnymi ścieżkami w Czernej. Udział jest bezpłatny, na mecie każdy otrzyma pamiątkowy medal. Start o godz. 12.00.

W niedzielę 8 maja na wspólne bieganie zaprasza Bartków koło Oleśnicy. Rozegrany zostanie tam jubileuszowy 10. Bieg Lupusa o Puchar Wójta Gminy Dobroszyce. Zawody rozpoczną się o godz. 11.00 w na boisku w Bartkowie. Do pokonania dwie pętle po 5 kilometrów. Zapisy internetowe do 6 maja. Do biegu można się zarejestrować także w dniu zawodów.

Nie ma już wolnych miejsc na rozgrywany po raz pierwszy Bieg z Zamkiem w Tle w Bolkowie. Uczestnicy na trasy o długości 2 oraz 11 kilometrów wystartują w niedzielę 8 maja o godz. 12.00.

10 kilometrów będą mieć do pokonania uczestnicy 25. Memoriału Ulicznego im. Michała Fludra. Bieg zorganizowany zostanie 8 maja we Wleniu w powiecie lwóweckim. Trasa ma atest PZLA. Bieg główny wystartuje o 12.00 z Rynku we Wleniu. Zapisy elektroniczne do 4 maja.

Łabędzi Bieg - to nazwa imprezy, która 8 maja odbędzie się w Świdnicy. Uczestnicy będą mieli do pokonania 10 km ulicami miasta. Start zaplanowany jest na godzinę 11:00 spod Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie. Zapisać można się także w dniu zawodów.

I na koniec przypominamy o biegowym zaproszeniu Radia Wrocław. 19 czerwca, godzina 11.00, Park Wschodni we Wrocławiu - dobra zabawa, sportowa rywalizacja i wyjątkowe nagrody - czyli organizowany przez naszą rozgłośnię Bieg Rodzinny. To impreza, w której rekreacyjną trasę pokonują wspólnie rodzice z dziećmi. Zapisy na na portalu biegamy.radiowroclaw.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama