Szczypiorniści i szczypiornistki Zagłębia z nowymi kontraktami. Są wzmocnienia

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-05-07 08:30 | Zmodyfikowano: 2016-05-07 08:30
A|A|A

fot. archiwum.prw.pl

Zacznijmy od Pań. Podpisy pod nowymi umowami złożyły: Sanja Premović, Jovana Milojević, Agnieszka Jochymek i Kaja Załęczna. Do drużyny dołącza natomiast Monika Maliczkiewicz. 27-letnia bramkarka wraca do Lubina po rocznej nieobecności. Przez ten czas broniła barw francuskiego Handball Cercle Nimes. Maliczkiewicz, która regularnie powoływana jest do szerokiej reprezentacji Polski, miała w mijającym sezonie okazje grać nie tylko w lidze, ale i Pucharze EHF.

U mężczyzn do zespołu trafił Arkadiusz Moryto. To skrzydłowy, który dopiero w sierpniu skończy 19 lat. Mierzy 182 cm i jest wychowankiem Kusy Kraków, a ostatnio grał w SMS-ie Gdańsk. Moryto to bramkostrzelny gracz – w 24 meczach w pierwszej lidze zdobył 143 bramki. Z Zagłębiem związał się dwuletnim kontraktem.

„Jeden z najzdolniejszy graczy z rocznika 97 w Polsce, młodzieżowy reprezentant Polski, bramkostrzelny. Mamy nadzieję, że rozwinie się sportowo w naszym klubie "– komentuje Paweł Noch, szkoleniowiec Zagłębia.

Nowe umowy dostali natomiast grający już dla „Miedziowych” – Michał Bartczak, Dawid Przysiek, Nikola Dżono i Łukasz Kużdeba.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama