CCC Tour Grody Piastowskie: Czech najszybszy w Polkowicach

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-05-08 07:30 | Zmodyfikowano: 2016-05-08 07:30
A|A|A

fot. CCC Team Facebook

Sobotni etap był krótki, płaski i przez to bardzo szybki. Do pokonania było 117 kilometrów z Głogowa, do Polkowic, a w mieście, w którym siedzibę ma ekipa „pomarańczowych”, rozegrano 3 rundy po 6 kilometrów.

Pierwsza godzina zmagań obfitowała w ataki. Jednym z najbardziej aktywnych był Felix Grossschartner, jednak dopiero po ok. 50 kilometrach uformowała się ucieczka dnia. Jechali w niej Adam Carr (CCB), Marten Van Trijp (Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel), Przemysław Sobieraj (Wibatech Fuji) i Bartosz Pilis (De Rosa Rybnik). Próbował ich jeszcze gonić Jakub Najs (TC Chrobry Scott Głogów), ale po jakimś czasie musiał wrócić do peletonu.

Czołówka wypracowała 3-minutową przewagę, ale dzięki staraniom ekipy CCC Sprandi Polkowice, zapas ten zmalał do 1:20, przy wjeździe na rundy w Polkowicach. „Pomarańczowi” prowadzili grupę zasadniczą na finałowych kilkunastu kilometrach, kasując ucieczkę (6km przed końcem) oraz pomagając w ustawieniu swojego sprintera, Grzegorza Stępniaka. W samej końcówce na czoło wyszły jednak inne ekipy i ostatecznie to zagraniczni kolarze przekroczyli „kreskę” na czołowych pozycjach.

Wygrał Alois Kankovsky (Whirpool Author), drugi był Tim Ariesen (Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel), a trzeci Maximilian Beyer (Rad-Net Rose Team). Grzegorz Stępniak zameldował się na mecie na 8.miejscu.

W głównej grupie przyjechał najwyżej sklasyfikowany kolarz polkowickiego zespołu, Adrian Honkisz i utrzymał on 5.miejsce w klasyfikacji generalnej. Koszulkę lidera zachował Oleksandr Polivoda (Kolss-BDC).

Dziś ostatni etap zawodów. Kolarze będą ścigać się na 162 kilometrowej trasie z Wałbrzycha do Dzierżoniowa.

Wyniki etapu w Polkowicach:

Klasyfikacja generalna:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama