Czeski kolarz ponownie w barwach grupy z Polkowic

Piotr Pietraszek, mat. prasowe | Utworzono: 2019-08-28 07:10

Dla Czecha będzie to powrót do ekipy Pomarańczowych. Czech reprezentował CCC Sprandi Polkowice do 2017 roku.

- Pozyskaliśmy już kilku kolarzy dobrze radzących sobie w górach, a do takich zalicza się właśnie Hirt, zwiększając szanse grupy w wyścigach etapowych. W tym sezonie trochę brakowało sukcesów w klasyfikacjach generalnych, więc cieszymy się, że możemy powitać Jana Hirta w naszym zespole. Jan jest jednym z tych niedocenianych zawodników. Regularnie przyjeżdża z najlepszymi w ciężkim terenie, a tegoroczne rezultaty, jak piąte miejsce w Tour de Suisse czy też siódme w Tour of the Alps, tylko potwierdzają jego potencjał - powiedział dyrektor generalny ekipy Jim Ochowicz.

Hirt, który ma na koncie zwycięstwo etapowe i w klasyfikacji generalnej Wyścigu Dookoła Austrii w 2016 roku, jest podekscytowany powrotem do CCC, choć tym razem już do ekipy World Touru.

- Szukałem nowego zespołu, w którym miałbym więcej możliwości, by pojechać na własne konto i myślę, że CCC Team jest taką właśnie ekipą. Będziemy mieć w przyszłym roku mocną grupę "górali". Będziemy mogli się wspierać i razem pracować, by osiągnąć dobry wynik. Pomimo tego, że CCC Team i CCC Sprandi Polkowice to różne drużyny, spotkam w przyszłym roku wiele znajomych twarzy i czuję się jakbym wracał do mojej kolarskiej rodziny. To też miało spore znaczenie, gdy podejmowałem decyzję o podpisaniu kontraktu. Ostatnie dwa lata w Astana Pro Team to był dla mnie bardzo dobry czas, ale cieszę się też na kolejne wyzwania w CCC - oświadczył Hirt.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.