Zagłębie Lubin przegrało z... Koreą Południową

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-05-19 21:42

Oglądać poczynania Koreanek to czysta przyjemność. Szybkość, technika i dynamika – to wyróżnia zespół, który ma „chrapkę” na medal podczas olimpijskiego turnieju. Lubinianki miały problemy ze sforsowaniem wysokiej, agresywnej obrony rywalek, chociaż na początku drugiej połowy dotrzymywały kroku utytułowanym rywalkom. Do przerwy na tablicy wyników było 9:18, po zmianie stron obie drużyny rzuciły po cztery bramki, ale później Koreanki powiększyły swoją przewagę, głównie za sprawą Yu Sojeong i Gwon Han Na. W barwach miedziowych wyróżniała się Monika Wąż, która wybroniła wiele sytuacji sam na sam. Na kole dobrze zaprezentowała się wychowanka miedziowych, Agnieszka Robótka.

– Zdawaliśmy sobie sprawę, że gramy z zasłużoną drużyną, która ma na swoim koncie medale olimpijskie, a także mistrzostw świata. To chyba trochę zdeprymowało nasza drużynę i nie pokazaliśmy do końca swojej piłki ręcznej. Niemniej jednak cieszę się, że mogliśmy zagrać z tak silną drużyną. Mogliśmy jednak wyżej postawić rywalkom poprzeczkę – mówiła po meczu Bożena Karkut, trener Metraco Zagłębia Lubin.

Metraco Zagłębie Lubin – Reprezentacja Korei Południowej 20:35 (9:18)

Zagłębie: Wąż, Chojnacka – Robótka 3, Załęczna 1, Grzyb, Obrusiewicz 4, Konofał 3, Paluch 1, Premović 1, Wiertelak 1, Walczak 2, Jochymek 1, Lalewicz 1, Belmas 2.

Korea: Mira, Hui, Yongran Min Ji – Eun Bi, Sumin, Eunjoo, Jinyi, Misuel, Ona, Han Na, Hyojin, Eunhee, Sojeong, Yura, Sunhee, Seonhwa, Hyunji, Seonpil, Yeongpil, Hairim, Jihae, Haein.