W regionie korki coraz mniejsze, ale wieczorem we Wrocławiu kolejne utrudnienia

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-05-25 18:10
A|A|A

Korki w regionie bardzo powoli odpuszczają, ale o płynnej jeździe jeszcze nie ma mowy. Tłoczno na wyjeździe z Wrocławia 94-ką do Środy Śląskiej i drogą 455 w kierunku Strachocina.

W stolicy regionu wciąż ciężko. Korki mamy na Klecińskiej, Hallera, Karkonoskiej, Zwycięskiej, Mokronoskiej, Grabiszyńskiej to na południu miasta. Bliżej centrum postoimy na Strzegomskiej i Braniborskiej, Podwalu, Wyszyńskiego, Sienkiewicza oraz Placu Grunwaldzkim.

W Legnicy już spokojnie, W Wałbrzychu jeszcze korki na Armii Krajowej i Strzegomskiej. W Jeleniej Górze na Jana Pawła II i Podwalu, w Świdnicy na Esperantystów i Westerplatte.

Przypominam, że dziś we Wrocławiu marsz upamiętniający 68. rocznicę śmierci Rotmistrza Pileckiego. O 20 uczestnicy wyruszą z Placu Solnego ulicami miasta, by przed 22 zebrać się przy pomniku na Promenadzie Staromiejskiej. Wystąpią utrudnienia w ruchu.

Służby przygotowują się już do długiego weekendu na drogach. Dziś wieczorem zostanie wprowadzony zakaz poruszania się po drogach samochodów o masie powyżej 12 ton. Szef Inspekcji Transportu Drogowego Alvin Gajadżur zastrzega jednak, że nie wszystkie pojazdy będą objęte tym zakazem.

Zakaz będzie obowiązywał dziś między godziną 18 a 22 i jutro od godziny 8 do 22. Kontrolą samochodów osobowych zajmie się policja. Funkcjonariusze zapowiadają, że będą sprawdzać trzeźwość kierowców, a także czy zapinamy pasy bezpieczeństwa.

W zeszłym roku, w czasie podobnego długiego weekendu doszło w Polsce do 444 wypadków drogowych, w których zginęło 47 osób, a 538 zostało rannych.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama