Dni Kultury Saksońskiej we Wrocławiu

Agnieszka Żulewska | Utworzono: 2016-06-03 19:51 | Zmodyfikowano: 2016-06-03 19:51
A|A|A

Z okazji 25. rocznicy podpisania Traktatu między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy od 3 do 10 czerwca 2016 r. będą się odbywać we Wrocławiu - partnerskim mieście Drezna - DNI KULTURYSAKSOŃSKIEJ organizowane przy współudziale Kancelarii Państwa Saksonii i Konsulatu Generalnego RFN. W związku z tym agencja tristan production przygotowała na zlecenie Kancelarii Państwa Saksonii wielobarwny i wielopłaszczyznowy program, na który złożą się muzyka, taniec, film i sztuki plastyczne.

Jego celem jest zapoczątkowanie spotkań z saksońskimi artystami i saksońskim stylem życia, organizowanych podczas różnych imprez dla różnych grup społecznych na terenie Wrocławia. W ten sposób poza prezentacjami artystycznymi będzie również okazja do bezpośredniej wymiany poglądów między Wrocławianami a artystami i instytucjami z Saksonii.

Otwarcie festiwalu będzie miało miejsce w piątek 3 czerwca, w ramach którego w Centrum Kultury Agora wystąpi zespół teatru tańca DEREVO Tanztheater. Poza tym klub Wrocławskiego Domu Literatury, znajdujący się bezpośrednio w historycznym centrum miasta, zaprasza nie tylko młodą widownię na koncert DYSE NATION, a następnie na imprezę otwarcia. Na terenie Browaru Mieszczańskiego, będącego alternatywnym miejscem na kulturalnej mapie Wrocławia, wystąpią w weekend zespoły Triple Trouble i BANDA INTERNATIONALE, gdzie wieczorną iluminację zapewni instalacja świetlna Echtzeitlicht. W tym miejscu będzie też prezentowana trwająca kilka tygodni wystawa pod nazwą OSTRALE weht Oder. W ciągu dnia obydwa zespoły będzie można również spotkać podczas spontanicznych występów w centrum miasta. 4 i 5 czerwca ODRA-Film otworzy się na DREZDEŃSKI FESTIWAL FILMOWY z prezentacją filmów Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych 2016 i dyskusją. W świat muzyki klasycznej przeniesie nas organizowany 6 czerwca koncert Nowego Towarzystwa Bachowskiego realizowany we współpracy z ZEGGERTEUM i luterańską parafią św. Krzysztofa, natomiast 8 czerwca saksońskie Biuro Łącznikowe we Wrocławiu zaprasza na spotkanie literackie z pisarzami saksońskimi. Z rekomendacji Saksońskiej Rady Literatury zaprezentuje się Roza Domascyna, Roman Israel i Utz Rachowski.

Wieczorem Orkiestra Kameralna Filharmonii Drezdeńskiej przedstawi w odnowionej Synagodze pod Białym Bocianem swój program artystyczny pod tytułem „Muzykalni sąsiedzi“, w którym znajdą się wykonania saksońskich i polskich kompozytorów. Poprzedniego wieczora muzycy otworzą również letni festyn Konsulatu Generalnego Niemiec we Wrocławiu. Dwa bardzo odmienne wieczory teatralne obiecują gościnne występy drezdeńskiego laureata nagrody artystycznej z przedstawieniem Cie.Freaks und Fremde 9 i 10 czerwca w teatrze Ad Spectatores, natomiast 10 czerwca na stadionie miejskim przed tysiącami gości "Festiwalu dobrego piwa" zagra zespół rockowy Fee Little Pigs. Zwieńczeniem Dni Kultury Saksońskiej będzie wieczorny koncert połączony z rozmową nastrajającego futurystycznie kwartetu STAHLQUARTETT organizowany w Galerii na Czystej.

Program kulturalny saksońskich artystów wzbogaci barwą ofertę tegorocznych obchodów Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu o dodatkowe aspekty i przyczyni się do wspierania wspólnych projektów i przedsięwzięć realizowanych w przyszłości przez sąsiadów - Saksonię i Dolny Śląsk.

Program:

Dni Kultury Saksońskiej we Wrocławiu od 3 do 10 czerwca 2016 r.

Z okazji 25. rocznicy podpisania Traktatu między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy We współpracy z Europejską Stolicą Kultury we Wrocławiu

+ 03.06.2016 godz. 20:00 Centrum Kultury Agora
OSTATNIA CLOWN NA ZIEMI teatru tańca DEREVO-Tanztheater *
+ 03.06.2016 godz. 20:00 Klub Wrocławskiego Domu Literatury 
DYSE NATION Jarii van Gohl & przyjaciele, następnie impreza otwarcia *
+ 03/04.06.2016 godz. 21:00 Browar Mieszczański 
INSTALACJA ŚWIETLNA Echtzeitlicht **
+ 04.06.2016 godz. 19:00 Browar Mieszczański 
Koncert na świeżym powietrzu TRIPLE TROUBLE **
+ 04.06.2016 godz. 17:30 Dolnośląskie Centrum Filmowe 
DREZDEŃSKI FESTIWAL FILMOWY Prezentacja filmów Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych 2016 ***
+ 05.06.2016 godz. 15:00 Browar Mieszczański 
Koncert na świeżym powietrzu BANDA INTERNATIONALE DRESDEN **
+ 06.06.2016 godz. 19.30 ZEGGERTEUM 
KONCERT NOWEGO TOWARZYSTWA BACHOWSKIEGO „… Rekreacja umysłu - muzyka barokowa w intymnej atmosferze” ****
+ 08.06.2016 godz. 18:00 Biuro Łącznikowe Wolnego Państwa Saksonia 
WIECZÓR LITERACKI PISARZY SAKSOŃSKICH Saksońska Rada Literatury prezentuje: Roza Domascyna, Roman Israel i Utz Rachowski
+ 08.06.2016 godz. 20:00 Synagoga pod Białym Bocianem 
MUZYKALNI SĄSIEDZI Koncert Orkiestry Kameralnej Filharmonii Drezdeńskiej *

+ 09/10.06.2016 godz. 20:00 Teatr Ad Spectatores 
LOVING THE ALIEN / FREAKSHOW Performans teatralny Cie.Freaks und Fremde*

+ 10.06.2016 godz. 18:00 Wrocławski festiwal dobrego piwa
FREE LITTLE PIGS Koncert na świeżym powietrzu *****

+ 10.06.2016 godz. 20:00 Galeria na Czystej 
TIME MIRROR Koncert drezdeńskiego kwartetu STAHLQUARTETT *

 

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama