Zwycięstwa polskich siatkarek w Zielonej Górze i Twardogórze

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-06-04 09:01

Polskie siatkarki wygrały w Zielonej Górze z Kanadyjkami 3:1 (25:19, 28:30, 25:15, 25:20) w pierwszym meczu World Grand Prix 2. dywizji.

Spotkanie lepiej rozpoczęły Kanadyjki. Siatkarki zza oceanu wyszły na prowadzenie 11:7. Wtedy przyszedł lepszy okres gry biało-czerwonych, które wyrównały na 12:12 i zaczęły przejmować inicjatywę. Anna Grejman zakończyła seta skuteczną zagrywką.

Drugi set również był bardzo wyrównany. Gra toczyła się punkt za punkt ale z minuty na minutę Kanadyjki osiągały minimalną przewagę. Polki popełniały sporo niewymuszonych błędów, co ostatecznie skończyło się przegraniem tej partii do 20.

Trzeci set nie mógł rozpocząć się lepiej. Polski prowadziły po paru minutach już 8:1 i było jasne, że tej partii oddać po prostu nie mogą. Z gry wyeliminowały błędy i nie dały sobie odebrać przewagi do końca seta. Bardzo dobrą zmianę dała Agata Sawicka, która świetnie spisywała się w obronie.

Kanadyjki nie załamały się i w czwartej partii zaczęły grać dużo lepiej. Udało im się wypracować przewagę 9:7. Wszystko jednak posypało się przy stanie 16:16, wtedy zawodniczki trenera Ludwiga zaczęły seryjnie popełniać błędy, co wykorzystały Polki. Biało-czerwone zdobyły 9 punktów oddając rywalkom tylko 3 i wygrały cały mecz 3:1.

W innym spotkaniu Portorykanki wygrały z Czeszkami 3:1 (21:25, 25:20, 25:21, 25:19).

Dziś o 20 Polki zagrają z Czeszkami, a Kanada z Portoryko.

Polskie siatkarki zaczęły też od zwycięstwa rywalizację w grupie A Ligi Europejskiej. W Twardogórze druga reprezentacja Polski pokonała siatkarki Albanii 3:1 (21:25, 25:16, 27:25, 27:25).