Polskie koszykarki przegrały z Węgierkami

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-06-04 09:35 | Zmodyfikowano: 2016-06-04 09:45

Polskie koszykarki przegrały na wyjeździe z Węgierkami 72:77 w meczu towarzyskim. Najwięcej dla Polek, 21 punktów, rzuciła Aleksandra Pawlak. 17 oczek zdobyła Agnieszka Skobel - nowa zawodniczka Ślęzy Wrocław.

Pierwsze punkty w tym meczu zdobyły gospodynie, już po kilku minutach prowadziły 6:0. Później skuteczną akcję Polek przeprowadziła Agnieszka Skobel ze Ślęzy, co zapoczątkowało serię biało-czerwonych. Przyjezdne zdobyły w sumie 8 punktów z rzędu i objęły prowadzenie. Było już wiadomo, że to spotkanie będzie bardzo wyrównane i faktycznie, kibice nie rozczarowali się. Walka toczyła się punkt za punkt a po pierwszych dziesięciu minutach Węgierki prowadziły zaledwie dwoma punktami.

Dwupunktową przewagę nasze rywalki utrzymały także po drugiej kwarcie. To było nerwowe 10 minut w wykonaniu obu drużyn. Polki popełniały sporo błędów, świetnie spisywała się natomiast Aleksandra Pawlak, ale nawet jej rzuty nie pozwoliły Polkom na odrobienie strat.

O losie całego spotkania zdecydowała 3 kwarta. Gospodynie podkręciły tempo i były stroną przeważającą. Po tej części meczu prowadziły już 63:52.

Polkom nie udało się odwrócić losów tego spotkania. Co prawda wygrały ostatnią kwartę 20:14, ale to nie wystarczyło, żeby cieszyć się ze zwycięstwa.

Pod koniec listopada Polki zagrają u siebie z Belgijkami w ostatnim meczu grupy G eliminacji Eurobasketu 2017.

Węgry – Polska 77:72 (17:15, 20:20, 26:17, 14:20)

Polska: Pawlak 21, Skobel 17, Owczarzak 10, Żukowska 8, Schmidt 6, Durak 4, Wajler 2, Naczk 2, K. Jaworska 1, Koperwas 1