Milik! Polska wygrywa z Irlandią Północną 1:0 na inaugurację Euro 2016

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-06-12 18:00 | Zmodyfikowano: 2016-06-12 18:00

94! Koniec! Mamy to! Wygrywamy pierwszy mecz na Euro. Autostrada do drugiej rundy oficjalnie otwarta. Byliśmy dziś zdecydowanie lepsi, mogliśmy wygrać nawet wyżej. Po wielu latach wreszcie zaczynamy turniej od zwycięstwa i niech to będzie dobry znak na kolejne tygodnie we Francji.

92' Zderzyli się w polu karnym po dośrodkowaniu Szczęsny z Piszczkiem. Bardziej ucierpiał ten drugi, ale po interwencji medycznej obaj kontynuują grę.

89' Żółta kartka dla Łukasza Piszczka.

88' Ostatnia zmiana Polaków - schodzi Kapustka, wchodzi Peszko. Bardzo dobre zawody młodego Kapustki.

87' Grzegorz Krychowiak!!! Huknął niesamowicie mocno i bardzo, bardzo blisko słupka. Niestety nie od tej strony o której marzyliśmy. Drugi najgroźniejszy strzał Polaków w meczu.

83' Milik jak karateka. Uderzał w stylu "kung-fu" ale prosto w McGoverna.

82' Grosicki! Ale mógł mieć wejście! Strzela płaskim podbicie z 17 metra z prawej strony, ale piłka kończy blisko bocznej siatki - jest rzut rożny. Spore zamieszanie po stałym fragmencie z gry, ale bez okazji bramkowej.

80' Kto to wchodzi na boisko? Kamil Grosicki! Zmienia Jakuba Błaszczykowskiego. Nasz skrzydłowy miał problemy ze stawem skokowym, ćwiczył w tygodniu tylko indywidualnie, ale lekarze kadry zdołali postawić go na nogi.

78' Pierwsza zmiana w naszej reprezentacji: schodzi Krzysztof Mączyński wchodzi Tomasz Jodłowiec

77' Ostatnia zmiana w Irlandii Północnej: Wchodzi Jamie Ward, schodzi Chris Baird

76' Przewrotką próbował Lafferty. Pomysł fajny, wykonanie takie sobie. Szczęsny mógł spać spokojnie

75' Znów było blisko! Milik z lewej na linie pola karnego do Błaszczykowskiego, a ten choć miał okazję do strzału to wyczekał chwilę i oddał do nadbiegającego Mączyńskiego. Piłkarz Wisły Kraków uderzył mocno, ale niecelnie.

72' Szczęsny broni! Bardzo

69' Ależ mogło być pięknie. Milik odwdzięczył się Błaszczykowskiemu i zagrał mu dobrą piłkę - idealną na wbieg w pole karne i strzał, co też zrobił nasz reprezentant, ale jego próba po długim słupku minęła bramkę.

67' Szczęsny piąstkuje po rożnym Irlandii Północnej. Dawno niewidziany obrazek, żeby nasz bramkarz musiał interweniować.

66' Żółta kartka dla Bartosz Kapustki. Polak przerwał dobrze zapowiadającą się akcje rywali. Zmiana: Conor Washington za Shane'a Fergusona.

65' Próbujemy, próbujemy Milik w kierunku Lewandowskiego taki ni to strzał ni to podanie, ale znów wybite

62' Lewandowski dobrze chciał wypuścić Kapustkę, nasz młody zawodnik na wślizgu próbował jeszcze oddać strzał, ale górą defensor rywali.

60' Znów próbujemy wariantu z prawej do środka, ale tym razem piłka nie doszła do Milika.

57' Wrzutka Norwooda z rzutu wolnego, ale kończy na głowie polskiego obrońcy. To nie jest mecz stałych fragmentów gry.

51' GOOOOOOOOLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Arkadiusz Milik po podaniu Jakuba Błaszczykowskiego! Mamy to! Całą akcję zaczął Mączyński rozgrywając na prawe skrzydło do Błaszczykowskiego, ten odegrał w pole karne do Milika a ten w końcu trafił do siatki!

49' Prostopadła piłka do Lewandowskiego, ale nasz napastnik nie przebił się przez obrońców.

46' Zaczynamy drugą połowę i od razu zmiana w Irlandii Północnej. Schodzi Paddy McNair, a w jego miejsce wchodzi Stuart Dallas.

45' Koniec pierwszej połowy. Jesteśmy zdecydowanie lepsi. Brakuje jedynie bramki, żeby było widać to także w wyniku.

39' Wrzutka, wybijają Irlandczycy - była chyba ręka Laffertyego, ale sędzia nie odgwizdał rzutu karnego - do piłki dopadł Kapustka i z największym trudem jego strzał broni McGovern. Od razu Polacy grają rzut rożny, spore zamieszanie i Pazdan w boczną siatkę.

37' Spróbował Kapustka prawą nogą, ale piłka leciała bliżej narożnika boiska niż słupka bramki. To był ósmy strzał Polaków. Ciągle tylko jeden celny. Irlandia Północna na zero w obu tych statystykach.

32' Jak to nie wpadło?! Piszczek świetnie wystawił piłkę Milikowi dogrywając z prawej strony pola karnego na środek. Napastnik reprezentacji Polski szukał sobie miejsca do strzału i kiedy znalazł to uderzył, ale niestety na siłę, a nie z precyzją. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

29' W końcu strzał z dystansu. Milik, ale prosto w McGovern. Bramkarz interweniował na raty, ale skutecznie.

27' Szczęsny ściąga piłkę z głowy Laffertyego. Typowa wyspiarska wrzutka i mocne wejście w bramkarza. Nasz goalkeeper dał jednak radę.

25' Statystyki nie kłamią. Nasi piłkarze wymienili już 113 podań. Irlandia Północna tylko 37. Brakuje tylko celnego strzału.

23' Zielona ściana na razie nie do przebicia.

20' Rzut rożny dla nas, ale dośrodkowanie Błaszczykowskiego nie minęło nawet pierwszych zasieków rywali.

18' Pierwsza interwencja Szczęsnego. Ostre, płaskie dośrodkowanie Fergusona pewnie złapane przez naszego bramkarza.

17' Mączyński sprzed pola karnego w nogi obrońców.

16' Irlandczycy na chwilę na naszej połówce, ale ten wypad kończy się nieudanym wyrzutem z autu. Od bramki Szczęsny.

14' Gra toczy się praktycznie tylko na połowie Irlandii Północnej. Wyspiarze jednak dobrze trzymają formacje. Są takie momenty, że grają nawet piątką w obronie.

9' Jędrzejczyk lewym skrzydłem, mógł jeszcze trochę pociągnąć ale dogrywał na wysokości pola karnego do Milika, ale ten umiejętnie blokowany przez rywali nie mógł oddać dobrego strzału.

6' Ajjj Milik! Gdyby tylko trafił w piłkę byłby pewnie gol. Doskonałą sytuacja na środku pola karnego. Ciśniemy!

3' Pograliśmy kombinacyjne z lewej na prawą stronę, niedokładna wrzutka Piszczka, ale piłka musnęła jednego z rywali i mamy rzut rożny. Stały fragment gry jednak nie zakończył się strzałem

2' Pierwszy stały fragment gry - rzut wolny Milika z prawej strony, ale nieudane dośrodkowanie