Tak Polacy pokonali Niemców

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-06-16 08:30 | Zmodyfikowano: 2016-06-16 08:30

Dzisiejszy mecz Polaków z Niemcami może być spotkaniem o zwycięstwo w grupie C piłkarskich mistrzostw Europy. Oba zespoły wygrały pierwsze mecze, Polska z Irlandią Północną 1:0, a Niemcy z Ukrainą 2:0.

Spotkanie Polska - Niemcy rozpocznie się dziś o 21:00 na Stade de France w podparyskim Saint- Denis.

Naszych piłkarzy na pewno stać na korzystny wynik w dzisiejszym meczu. Udowodnili, że umieją pokonać Niemców w eliminacjach do Euro. Wtedy biało-czerwoni zwyciężyli na Stadionie Narodowym 2:0. Bramki w tym meczu zdobyli Arkadiusz Milik i Sebastian Mila.

W pamiętnym meczu w pierwszej połowie więcej z gry mieli Niemcy, ale w kilku dobrych sytuacjach pewnie interweniował Wojciech Szczęsny. Biało - czerwoni nie mieli dogodnej okazji do strzelenia gola, choć Robert Lewandowski starał się stworzyć zagrożenie pod bramką rywali.

Wreszcie w 51. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony Łukasza Piszczka Arkadiusz Milik precyzyjnym strzałem głową pokonał Manuela Neuera.

Niemcy ruszyli do odrabiania strat. Mieli kilka znakomitych sytuacji, ale świetnie bronił Szczęsny. W 80. minucie najbliższy wyrównania był Lucas Podolski, ale trafił w poprzeczkę. W 77. minucie na boisku pojawił się Sebastian Mila, wtedy jeszcze pomocnik Śląska Wrocław, który zastąpił strzelca gola Milika. W 88. minucie w polu karnym Lewandowski idealnie obsłużył piłkarza Śląska a ten mocnym strzałem pokonał Neuera.

- Kibice byli fantastyczni, ponieśli nas do zwycięstwa. Ta dobra atmosfera udzieliła się wszystkim i uwierzyliśmy, że możemy pokonać Niemców - powiedział po meczu Sebastian Mila.

- Mamy teraz fajną ekipę. Widać, że to się zazębia. Ta drużyna wie o co walczy, zaufanie jest duże. Myślę, że to jest taki fajny prognostyk na przyszłość - mówił Mila.