Ian Emes "On The Run"

Filip Marczyński | Utworzono: 2016-06-16 18:49 | Zmodyfikowano: 2016-06-16 18:52
A|A|A

Wystawa „On The Run” to przekrojowa prezentacja czterech dekad pracy twórczej Iana Emesa. Jest to pierwsza tak duża ekspozycja dzieł brytyjskiego artysty w Polsce. „On The Run” to zapowiedź i swego rodzaju uzupełnienie wrocławskiego koncertu Davida Gilmoura (Pink Floyd), który odbędzie się 25 czerwca we Wrocławiu.

Multimedialna wystawa “On The Run” eksploruje przestrzenne relacje między dźwiękiem i ruchomym obrazem. Prezentuje ona szerokiej publiczności kreatywny proces i techniki użyte do interpretacji muzyki, poprzez film i ręcznie rysowane animacje. Ekspozycja zabierze publiczność w podróż od ery rysunku aż do digitalizacji i komputerowo generowanych obrazów. Widz zostanie także wciągnięty do gry przeciwieństw. Będzie się ona toczyć między nieruchomymi i ruchomymi obrazami, pracami wygenerowanymi komputerowo i rysowanymi ręcznie, a także między formą dzieł (geometrycznych i organicznych).

„On the run” to pierwsza wystawa Iana Emesa w Polsce. Jej centralnym elementem będzie nowy projekt artysty, stworzony specjalnie na tę okazję. Praca jest instalacją, składającą się z powiązanych ze sobą animacji i zapętlonych obrazów wideo, które zostaną wyświetlone na ekranach przy akompaniamencie muzyki.

Na wystawie będzie można zobaczyć również kultową animację, stworzoną przez Iana Emesa dla grupy Pink Floyd, obrazy i rysunki z archiwum artysty, a także oryginalne kadry z filmów zrealizowanych w latach 70-tych i 80-tych dla innych gwiazd sceny pop i rock (wśród nich: Paul i Linda McCartney, Mike Oldfield, zespół Duran Duran) oraz najnowsze prace.

W ramach wydarzeń towarzyszących wystawie, 25 czerwca Ian Emes weźmie udział w wykładzie otwartym, na który zapraszamy młodych artystów i wszystkie osoby zainteresowane jego twórczością. Artysta przedstawi swoją drogę twórczą, sposoby pracy i inspiracje. Porówna pracę nad muzycznymi animacjami, filmami i teledyskami w latach 70-tych i 80-tych z tym, jak wygląda ona obecnie.


Organizator wystawy: Fundacja DOMINO
Gospodarz wystawy: Galeria Miejska we Wrocławiu
Projekt współfinansowany przez Gminę Wrocław

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama