Alvarinho w Śląsku Wrocław!

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-06-17 13:17 | Zmodyfikowano: 2016-06-17 15:27
A|A|A

Portugalski pomocnik został wypożyczony na rok do Śląska z innego zespołu ekstraklasy Jagiellonii Białystok. Umowa zawiera opcję transferu definitywnego.

Dla 25-letniego piłkarza Śląsk będzie już trzecim polskim klubem. Portugalczyk najlepszy okres zanotował w Bydgoszczy. Z Zawiszą Alvarinho sięgnął po krajowy puchar i Superpuchar i zdobył dla tego zespołu 9 goli w ekstraklasie. W Bydgoszczy portugalski pomocnik współpracował z obecnym trenerem Śląska Mariuszem Rumakiem, któremu zależało na ściągnięciu tego gracza do Wrocławia.

Po spadku Zawiszy do pierwszej ligi Portugalczyk nie zamierzał grać na zapleczu Ekstraklasy więc zmienił klub. Przeniósł się do Jagiellonii Białystok, ale to nie był dobry ruch. W zespole Michała Probierza rozegrał w minionym sezonie zaledwie 10 spotkań w Ekstraklasie (i jedno w Pucharze Polski) nie strzelając nawet gola. Częściej pojawiał się za to w trzecioligowych rezerwach - 13 spotkań i trzy gole.

Portugalski skrzydłowy miałby utrzymać jakość wrocławskich skrzydeł na wypadek gdyby - co jest prawdopodobne - transfer definitywny Roberta Picha nie doszedł do skutku.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama