POGODA: Dziś do 26 stopni, ale znów z deszczem

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2016-06-19 10:00
A|A|A

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu dnia:
Nad Skandynawią będzie dominować niż z zatoką z pofalowanym frontem chłodnym sięgającym przez Rosjępo Bałkany. Na pozostałym obszarze będzie zalegać klin wyżowy. Polska pozostanie w ciepłej i wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Przewiduje się początkowo stan stały ciśnienia.

Prognoza pogody:
W dzień zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane, po południu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia miejscami przelotnych opadów deszczu i burz. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 23°C do 26°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W dzień zachmurzenie początkowo małe, około południa wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz lokalnie do 20 mm. Temperatura maksymalna od 21°C do 24°C. Wiatr słaby z kierunków północnych. W czasie burz porywy do 65 km/h.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) temperatura od 8°C do 10°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni, w drugiej połowie dnia skręcający na północno-wschodni.

Warunki biometeorologiczne: korzystne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama