Caritas zbiera wyprawki dla uczniów

Martyna Czerwińska | Utworzono: 2016-06-19 11:30 | Zmodyfikowano: 2016-06-19 11:30
A|A|A

fot. caritas.pl

Co najmniej tysiąc tornistrów, które trafią do najbiedniejszych dzieci z Wrocławia, Trzebnicy, Oławy czy Brzegu czeka na wyposażenie. Plecaki - z uzbieranych wcześniej środków, kupił Wrocławski Caritas natomiast brakuje zeszytów, długopisów, bloków, nożyczek i innych przyborów szkolnych, które można do nich wsadzić. Do akcji włączają się już w tą niedzielę parafialne zespoły - zapowiada Paweł Trawka, rzecznik prasowy Caritasu Archidiecezji Wrocławskiej:

Dzieci z najbiedniejszych rodzin trzeba uzbroić w przybory szkolne. Dla niektórych to wydatek nie do przeskoczenia - tłumaczy Paweł Trawka:

Akcja Wyprawka dla Żaczka to lokalna inicjatywa wrocławskiego Caritasu. Wolontariusze proponują by w akcję włączyły się także młode pary. Zamiast bukietów kwiatów, mogą prosić od gości o przybory szkolne, które wypełnią dziecięce tornistry.

Dary można przynosić do siedziby Caritasu przy Katedralnej 7 we Wrocławiu. W sierpniu ruszy akcja w sklepach. Natomiast dziś zbiórka pieniędzy odbywa się np. przy parafii św. Maurycego przy Traugutta. Tam zaplanowano wielki festyny i kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na wyprawkę dla najbiedniejszych uczniów.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama