Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (20.06-26.06)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-06-19 17:50 | Zmodyfikowano: 2016-06-19 17:50
A|A|A

fot. youtube.com

W piątek 24 czerwca czeka tradycyjne nocne bieganie w Boguszowie Gorcach. Już po raz 28 rozegrana zostanie tam Sudecka Setka. To impreza dla tych, którzy nie boją się kilkudziesięciokilometrowego wysiłku na górskich trasach. Biegacze mają do wyboru dwa dystanse - 100 i maratońskie 42 kilometry. Start o 22.00 na rynku w Boguszowie Gorcach, meta na stadionie przy ul. Kusocińskiego. Zgłoszenia można dokonać także w dniu imprezy w biurze zawodów.

Impreza na 10-kilometrowym dystansie odbędzie się 25 czerwca w Prusicach. Uliczny Bieg Trzech Wież wystartuje o godz. 16.00 z miejscowego Rynku. Uczestnicy rywalizować będą na dwóch 5-kilometrowych pętlach. Zapisy elektroniczne do 21 czerwca, potem można się ewentualnie zgłaszać w dniu imprezy w biurze zawodów w Prusickim Centrum Fitness przy ul. Żmigrodzkiej.

W sobotę 25 czerwca w Złotoryi rozpocznie się weekend z Biegiem Szlakiem Wygasłych Wulkanów. Tego dnia o tytuł Małego Zdobywcy rywalizować będą najmłodsi, rozegrany zostanie triathlon ekstremalny oraz bieg na 7 kilometrów. W niedzielę bieg główny na 13 kilometrów. Start o 10.40 przy Skwerze Siedmiu Mieszczan. Na trasie nie zabraknie licznych naturalnych i sztucznych przeszkód oraz stromych podbiegów. Jest możliwość zgłoszenia się w dniu zawodów.

Kolejne poważne wyzwanie czeka miłośników biegania w górach. W najbliższych dniach na Dolnym Śląsku odbędą się aż dwie duże imprezy. W sobotę 25 czerwca rozegrana zostanie trzecia edycja ultramaratonu 3x Śnieżka = 1x Mont Blanc. Do wyboru trzy dystanse: mini, średni i ultra. Na tym ostatnim trasa liczy ok. 57 kilometrów, a suma przewyższeń ok. 3000 metrów. Start o godz. 9.00 przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Karpaczu. Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia startu lub wyczerpania limitu startujących.

Tego samego dnia, czyli 25 czerwca, również o godz. 9.00, początek wielkiego biegania w Pasterce. Już po raz siódmy rozegrany zostanie tam Supermaraton Gór Stołowych. Do pokonania ok. 50 kilometrów po szlakach turystycznych polskich Gór Stołowych i czeskich Broumovskich Sten. Limit czasu wynosi 9 godzin. Start przy w schronisku Pasterka w Górach Stołowych. Meta przy schronisku PTTK na Szczelińcu. Zgłoszenia przyjmowane są do osiągnięcia limitu 480 opłaconych uczestników.

fot. maratongorstolowych.pl

Szczytniański Bieg Liczyrzepy - to impreza, która 25 czerwca odbędzie w Szczytnej koło Kłodzka. Do przebiegnięcia jest 10 kilometrów po nawierzchni asfaltowej z kilkoma podbiegami. Start o godz. 16.00 z boiska Orlik w Szczytnej. Można się zapisać także w dniu zawodów.

Sobota 25 czerwca to także 5. Bieg Janowicki. Tu także do przebiegnięcia 10 kilometrów, ale głównie po szutrowym podłożu. Start i meta w parku „Zielona Dolina” w Janowicach Wielkich. Start zaplanowano na godz. 13.00. Tu także można się jeszcze zgłaszać do udziału w imprezie.

4. Marsz na Śnieżkę wystartuje 25 czerwca z Lubina. Jego uczestnicy w dwa dni pokonają około 100 kilometrów. Rajd rozpocznie się w sobotę o godz. 9.00 przy pomniku Solidarności w Lubinie. Impreza ma charakter turystyczno-wytrzymałościowy. Nie ma klasyfikacji sportowych a czasy uzyskane przez uczestników odnotowuje się tylko dla ich informacji. Więcej szczegółów na stronie: www.wedrowieclubin.pl

Na wspólne bieganie 25 czerwca zaprasza Świerzawa koło Złotoryi. Tradycyjny bieg uliczny na 10 kilometrów wystartuje o godz. 11.00 z terenu Orlika przy ul. Kusocińskiego. Zgłoszenia na miejscu w dniu imprezy od 9.30 do 10.30.

W niedzielę 26 czerwca: przełajowo-uliczna rywalizacja w Miłkowicach koło Legnicy. Odbędzie się tam druga impreza pod nazwą „Kolej na bieg”. Do pokonania nieco ponad 8,5 kilometra. Zapisy elektroniczne lub osobiście w biurze zawodów na boisku szkolnym w Miłkowicach. Start biegu w tym samym miejscu o godz. 12.00.

26 czerwca w Kruszowicach koło Bierutowa - rywalizacja na 5 kilometrów. To druga część cyklu Cztery Pory Roku, organizowanego przez Bierutowską Inicjatywę Sportową. Trasa ma charakter crossowy, mogą na niej wystąpić przeszkody terenowe. Start o godz. 11.00; zapisy na miejscu od godz. 9.00.

Kolejna niedzielna impreza odbędzie się w Bogatyni. To właśnie tam 26 czerwca o godz. 10.00 rozegrany zostanie tam Bieg Uliczny na 10 kilometrów. Imprezie głównej towarzyszyć będą biegi rekreacyjne, integracyjne oraz zmagania nordic walking na 2,5 kilometra. Start przy Urzędzie Miasta i Gminy w Bogatyni. Można się zapisać także w dniu zawodów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama