Rekrutacja na uczelnie wyższe. Są nowe kierunki

Martyna Czerwińska | Utworzono: 2016-06-20 09:35 | Zmodyfikowano: 2016-06-20 09:18
A|A|A

Do 8 lipca można rekrutować na Politechnikę Wrocławską. W tym roku kandydaci mają do wyboru kilka nowych kierunków. To inżynieria kwantowa, chemia i analityka przemysłowa oraz inzynieria elektroniczna i komputerowa w języku angielskim. Wszystkie powstały w oparciu o zapotrzebowanie rynku pracy. Hitem mają być też nowe kierunki w zamiejscowych oddziałach: w Jeleniej Górze, Wałbrzychu i Legnicy. Chodzi o mechatronikę pojazdów, inżynieria odnawialnych źródeł energii i informatyka przemysłowa - mówi Małgorzata Smutkiewicz:

Wyniki naboru poznamy 11 lipca. Informacje dotrą do kandydatów drogą mailową. Rekrutacja odbywa się także na innych uczelniach.

2 tysiące więcej kandydatów niż rok temu o tej samej porze - Uniwersytet Wrocławski mimo niżu demograficznego odnotowuje sukces. Co prawda nabór jeszcze się nie skończył, ale uczelnia porównała liczby na tym samym etapie rekrutacji. Podania złożyło już ponad 10 tys. kandydatów. Jak co roku największą popularnością cieszą się takie kierunki jak prawo czy dziennikarstwo, ale najtrudniej będzie się dostać na toksykologię. Tam prawie 10 osób na miejsce. Rzecznik uczelni Jacek Przygodzki nie ukrywa radości:

W tym roku Uniwersytet Wrocławski otwiera kilka nowych kierunków. To między innymi teatrologia, socjologia ekonomiczna i studia środkowo-wschodnioeuropejskie. Uczelnia może przyjąć na studia I i II stopnia łącznie ponad 12 tys. osób. Nabór potrwa do 7 lipca.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama