Cichy protest przyjaciół chorego Konrada z Legnicy (ZDJĘCIA)

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2016-06-20 18:20 | Zmodyfikowano: 2016-06-20 18:21
A|A|A

fot. Andrzej Andrzejewski

Dziś kończy 20 lat i marzy o... kolejnych urodzinach. Kiedy przed oknami szpitala pojawiło się około 200 mieszkańców Legnicy, rozpłakał się. Konrad Krzemiński po przeszczepie wątroby musi jeszcze stawić czoła dwóm innym bardzo groźnym chorobom. Lekarstwa kosztują... milion trzysta tysięcy złotych, a NFZ właśnie odmówił dalszej refundacji leczenia. Po dzisiejszej manifestacji przed szpitalem pozostał Krzysztof Piotrowski ze stowarzyszenia "Skorupiakom mówimy NIE".

Prawie 16 tysięcy osób do tej pory zadeklarowało w Internecie pomoc 20-letniemu Konradowi. To jedyny w Polsce pacjent, po przeszczepie wątroby i aż z dwoma ciężkimi chorobami: zakrzepicą żył wątrobowych i hemoglobinurią.

To cichy protest - ze względu na miejsce. Na oddziale onkologicznym leżą dziesiątki ciężko chorych pacjentów, którym potrzebny jest spokój. Ludzie pojawili się przed oddziałem, nie tylko dlatego, by uczcić dwudzieste urodziny Konrada. Chcą przede wszystkim zwrócić uwagę polityków na problemy leczenia nowotworów w Polsce. W tej chwili tylko w Legnicy setki tysięcy złotych na drogie leki do walki z własnymi chorobami zbiera aż ośmioro młodych osób. Zdaniem organizatorów pikiety w kraju, w którym życie jest nadrzędną wartością kolejne ekipy polityków zdają się nie dostrzegać problemu.

Więcej na ten temat w jutrzejszym wydaniu "Publicystyki Radia Wrocław". Na audycję zapraszamy o 21:05.
fot. UM w Legnicy

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama