Nowy film Almodovara na otwarcie Nowych Horyzontów

Jan Pelczar | Utworzono: 2016-06-30 13:57 | Zmodyfikowano: 2016-06-30 13:57
A|A|A

nowehoryzonty.pl

„Julieta” to adaptacja opowiadań kanadyjskiej noblistki Alice Munro.

Po filmie publiczność będzie mogła zdążyć na prapremierę opery „Zagubiona autostrada” w reżyserii Natalii Korczakowskiej. Spektakl według libretta Elfriede Jelinek, inspirowanego filmem Davida Lyncha, będzie kolejną z atrakcji wieczoru otwarcia Nowych Horyzontów oraz pierwszym wydarzeniem tego festiwalu w Narodowym Forum Muzyki.

Kinomani w dniu otwarcia oprócz najnowszego Almodovara będą mieli do wyboru dwa inne filmy otwarcia: „Cmentarz wspaniałości” tajskiego filmowca Apichatponga Weerasethakula oraz „Neon Demon” – najnowszy film twórcy kultowego „Drive”, Nicolasa Windinga Refna.

Tym razem będzie można zobaczyć trzy filmy otwarcia jednego wieczoru. O „Juliecie”, w której Almodovar obsadził Adrianę Ugartę, Emmę Suárez, oraz jedną ze swoich ulubienic - Rossy De Palmę, krytycy pisali: „bezwstydna emocjonalność i niepodrabialna forma”.

„Cmentarz wspaniałości” to z kolei tajemnicza, wielowymiarowa opowieść o dziewczynie nawiązującej kontakt z pogrążonym w śpiączce żołnierzem. Weerasethakul to laureat Złotej Palmy z Cannes z 2010 roku, już wcześniej był jednym z ulubieńców nowohoryzontowej publiczności.

„Neon Demon” to zaś film z Elle Faning w roli młodej modelki, którą otacza grupa kobiet owładniętych obsesją cielesnego piękna.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama